Aöf ve askerlik sorunu

Aöf tek ders sınavım kaldı. Bu dönemde sınavı vericem. Ocakta sonuçlar açıklanır diplomayı alırım. Sorum şu askerlik başvurusu yapmak istiyorum şuan tecili bozdurup şubatta askere giderim diye düşünüyordum. Sonra diplomayı alıp verince kısa döneme çeviriyorlar demişlerdi. Bugün şubeye gittim tecili bozarsan okulu bırakmış sayılırsın uzun dönem yaparsın dediler. Mezun olduktan sonra başvur diyolar. Bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Mantıken şu an tecilini bozup başvurursan, lise mezunu olarak başvuracaksın. Haliyle de uzun dönem havuzuna atacaklar seni. Şubedeki adamın söylediği şey mantıklı. Sen yine de emin olmak için internetten bir iki tane farklı askerlik şubesinin numarasını bulup ara, oralara da sorup emin ol.

  • cay koy geliyorum  (14.11.18 21:21:20)
mezun olmadan tecili bozdurursan uzun dönem olarak işlem görürsün. ocakta mezun olursan diplomayı verince yaptığın süre yeterli ise terhis edilirsin. yaşanan örnekleri var. ama herhangi bir aksilik olurda mezun olamazsan o askerlik uzun dönem olur. bence diplomayı almadan askerlik işine (eğer mecbur değilsen) hiç başlama.

  • helenart  (14.11.18 21:46:27)