Freelance iş yapıyor musunuz?

Selamlar,

Freelance iş yapan var mı aramızda? Freelance iş yapanlar hakkında merak ettiğim bazı hususlar var:

Hangi sektörlerde nasıl yapıyorsunuz?
Nasıl başladınız?
Bu işlerden elde ettiğiniz gelirin aylık toplam gelirinize oranı nedir?
Yine bu işlere ayırdığınız zamanın günlük toplam çalışma zamanınıza oranı nedir?

Teşekkürler.

yazılım - web tasarım.
nasıl başladığımı bilmiyorum.
işi bıraktım, çalışırken kazandığım kadarını haftada 2 3 gün çalışarak kazanıyorum şimdilik.
  • Tears of Devil  (14.11.18 12:53:18)
çevirmenlik
10 yıl önce, üniversiteye girerken harçlık çıkar mantığıyla başladım.
tek kazancım bu meslekten. %100'ü freelance çalışma.
günlük ayırdığım vakit değişiyor. gazlanıp yaparsam günde 6-8 saat, yayarsam 10-12 saat.
  • lesmiserables  (14.11.18 13:28:23)
Ben mobilya ve yayıncılık sektörlerinde freelance redaktörlük yapıyorum tam zamanlı işimin yanı sıra. (Tam zamanlı işim de redaktörlük.)

Mezun olduktan sonra yayınevinde çalışmaya başladım tam zamanlı. İşi öğrendim ve çıktıktan sonra freelance devam ettim. Mobilya sektöründe de önce tam zamanlı çalışıyordum. İstifa ettikten sonra onlar teklif etti freelance devam eder misin diye.

Bazen tam zamanlı işimden aldığım maaş kadar kazanıyorum. Bazen yarısı bazen dörtte biri. O ayki iş hacmine göre değişiyor.

Mesaiden sonra yaklaşık 3-4 saatimi ayırıyorum bu işlere.
  • inawen  (14.11.18 13:56:20)
patent vekilliği,
özel bir çabam olmadı, çevreden çeperden gelen işleri yaparak başladım. zamanla büyüdü gitti.
%100
  • babilbaligi  (14.11.18 14:17:48)
ozellikle turkiye'den tasinmadan once yapiyordum. thailand'de bi firmaya uzaktan tasarim yapiyordum sabah saat 6 ile 10 arasinda gunde 4 saat ayda 2000$. turkiye doviz kuru saolsun 4 saatte cok iyi para birakiyordu. hem tum gun bos saat sabah 10da isim bitiyordu

  • try again fail again fail better  (14.11.18 16:37:17)