Sürekli dikkat dağınıklığı gerizekalılık mıdır ?

Beyin çok ilginç bir organ, neyse bu kısma girmeyeceğim.

Benim hafızam çok zayıf, gördüğüm birşeyi sonradan asla hatırlayamıyorum. Ve bunun artık sadece hafıza problemi olamayacağını düşünmeye başladım. Çünkü özel birşey yaparken dikkatim de aşırı dağınık oluyor, hatta o an herşeyi doğru yaptığımı zannedip, saplantı eşliğinde bitirdikten bir süre sonra farkediyorum - o şeyi yaparken aslında yanlış mantık yürütmüşüm, bir- iki yeri atlamışım.

geçer mi bu ?

Dikkat bozukluğu ilaçla tedavi edilebilir bir şey
Psikatriste gidin.
40 yaşında bir arkadaşım ağır depresyon geçiriyordu. Biliyoruz çok yönlü ve yetenekli biri ama hayatında hiçbir şeyi tam bitiremedi para meselelerine kafasını basmıyor hep bir yerlerde kopuklukluk var diyordu ve biz de görüyorduk.
Depresyonu yüzünden asıl doktora gitti ama Hiperaktivite ve dikkat bozukluğu varmış. Tedaviye başladı hayatı değişti. Çok rahat etti.
  • fasulyek  (14.11.18 01:04:11)
düşünce yapın ve yaklaşımın yanlış bir şekilde gelişmiş-alışmış olabilir, çeşitli bilişsel becerilerin körelmiştir, zihinsel tembellik olabilir. critical thinking üzerine kitaplar okumanı öneririm; fallacies, cognitive bias, reasoning ve rational thinking anahtar kelimelerin olsun. not: türkçe olarak kaynak bilmiyorum dolayısıyla terimleri ingilizce yazdım.

  • zebragibi  (14.11.18 01:04:49)
ayrica beslenmenizi de gozden gecirmenizi tavsiye ederim. cok seker mi yiyorsunuz? bu ciddi bir etken. bir de omega destegi alin.

  • kassiopeia  (14.11.18 01:12:11)
üzülerek cevap veriyorum,
evet...

  • eksimeksi  (14.11.18 05:42:48)
degildir ama gerizekaliliga yol actigini dusunuyorum. cunku kisinin aklini verimli bir sekilde kullanmasini engelliyor.

  • eindaclub  (14.11.18 09:50:53)
tanısı olan bir durumdur sendeki. zeka ile ilgisi yoktur. hayatını olumsuz etkiliyorsa yardım almalısın.

  • hasmetizm 2046  (14.11.18 10:56:29)