SPSS'i aciklamada yardim / ANOVA ve Coefficient

DEP- INT

www.dropbox.com

Buna gore bunlar ne demek oluyor?

R:
R Square:
Adjusted R Square:
Std. Error of the Estimate:

ANOVA'da
df:
F:

Unstandardized Coefficients'te
B:
Std. Error:

Standardized Coefficients'te

t:
Sig.:
Beta:

İstatistikçi değilim.
Burada regresyon analizi yapılmış.
Model summary tablosunda R2'nin 0.988 olması modelinizin, verilerin %98.8'ini açıklamada kullanılabileceğini söyler. Bu parametrenin en yüksek değeri +1. İlk bakışta oldukça kuvvetli bir model olduğu anlaşılıyor.
Anova tablosunda sig=0.000 olması modelinizin anlamlı olduğunu söylüyor. Bunun 0.01'den küçük olması makbul.
Coefficient tablosu: modeliniz şöyle: math score = -0.194+10.35*(hours of study). Yalnız constant satırındaki sig>0.05 olduğu için bu katsayı anlamlı bulunmamış. analizi intercept olmadan, yani sabit sayı olmadan (y=a+bx değil, y=bx şeklinde) tekrar etmeyi deneyebilirsiniz. Muhtemelen daha doğru bir model bulacaksınız.
son söz, matematik puanının çalışma saati ile çok güçlü ilişkisi olduğunu bulmuşsunuz.
  • puc  (13.11.18 19:24:00 ~ 19:25:37)