sevdiğiniz bir şeye en fazla ne kadar odaklanabiliyorsunuz?

vakit kısıtınız yok diyelim, yapmaktan hoşlandığınız bir şeyi düşünün. favori kitabı okumak, diziyi izlemek, oyun oynamak gibi... bir oturuşta kesintisiz ne kadar süre o eyleme devam edebiliyorsunuz? mesela bir kitaba dalınca 4 saat okuyorum diyen var mı? ya da binge ettiğiniz diziyi arada başka şeylerle ilgilenmeden kaç bölüm üst üste izleyebiliyorsunuz? ya da bilgisayar oyunu diyelim, kaç saat oynayabiliyorsunuz?
teşekkürler...

2-3 saat maks

  • stavro  (12.11.18 23:32:46)
Oyun en fazla 1 saat. Fazlası sarmıyor

Kitap en fazla 1 saat.

Dizi yürür gider 5 saati taş.

Film en fazla 2 saat.
  • kablelvuku  (12.11.18 23:41:38)
Yarım saat

  • Delay Fuze  (13.11.18 00:24:36)
Bu konuda best olabilirim. Livaneli'nin tuğlamsı Serenad'ını 1 gecede okumuştum, üst üste 7 - 8 bölüm Leyla ile Mecnun izlemiştim, oyun oynarken de vaktin nasıl geçtiğinden haberim olmaz, uyuklayana kadar oynarım. İnternetin saatinin 1 lira olduğu vakitlerde 9 10 lira hesap ödemişliğim var.

  • apdulera  (13.11.18 00:35:07)
Oz'u ve Sopranos'u dışarıdan bir şey / kimse bölmediği sürece izliyordum. Sınırım yoktu o ikisiyle alakalı. (Edit: Buraya Entourage ve Dark ve Utopia da eklenebilir)

Askerden geldiğimden beri kitaba çok odaklanamıyorum ve bu kanayan yaram. Buna karşın, askerde, Tutunamayanlar'ı üç gecede bitirmiştim ve son 370 sayfası bir gecede idi. Yine, Hasan Ali Toptaş'ın Heba'sını iki günde bitirmiştim. Usta birliğindeki ilk ayımda 11 kitap okumuştum. Askerliği özledim galiba.

Bilgisayar oyunu uzun zamandır oynamıyorum ama şimdi Football Manager indirsem başından kalkmadan günlerce oynayabilirim.

Kitap okurken başka düşüncelere dalıyorum. Oyun oynarken ya da dizi izlerken karşımda sürekli bir uyaran olduğu için odağımı kaybetmem daha zor oluyor.
  • rahip janick  (13.11.18 08:37:19 ~ 08:47:29)
vakit ve iş/güç sorunum yoksa ve takıldığım şey aşırı sardıysa bitene kadar diyelim. Bitmeyecek gibiyse sızana kadar.

  • piremses  (13.11.18 08:48:06)
max yarım saat ne olursa olsun

  • cedex  (13.11.18 09:27:32)
Kitap: 1-2 saat, sonra ara verip bir o kadar daha akarım vaktim oluyorsa.

Müzik: Aralarda sigara molaları sayılmazsa 4 saat aralıksız çaldığımız oluyor. Nerdeyse yarısı doğaçlama oluyor uzun girdiğimizde.

Film: Bitene kadar.

Spor: Maç bitene kadar. Sonra bi maç daha, sonra bi tane daha; ne zaman yorgunluktan sahanın ortasında uzanacak duruma geliyorum o zaman bırakıyorum.

Çalışmıyorum, çalışsam o kadar vakit bulabilir miyim bilmiyorum.
  • fırt  (13.11.18 11:52:19)
eskiden daha iyiydim o konuda. şimdi max 1 saat hadi taş çatlasın 2 saat odaklanabiliyorum.

  • muslugubozukhayrat  (13.11.18 11:58:09)
1 saat şu an maksimum. eskiden 14 15 saat pc başından kalkmadan knight oynardım, nasıl yaptığımı bilmiyorum.

  • Tears of Devil  (13.11.18 11:58:57)
Bir kitaba dalınca bütün gün okumuşluğum var. Arada ihtiyaç molası ve yemek hariç, ki yemekte bile "bitse de geri dönsem" diye düşünmüşümdür.
Genel olarak çok odaklanabilen bir insanım.

  • SiyamkedisiZorro  (13.11.18 13:11:10)
Bir günümün tamamını sevdiğim aktiviteyle geçirdiğim çoktur sevdiğim şeylerden sıkılmam

  • pastörizesüt  (13.11.18 13:17:04)
Sevdigim bir şey mi emin değilim ama işe çok iyi odaklanirim, masaya bir oturdum mu işe odaklandimsa öğlen nasıl geliyor anlamam, geleni gideni görmez gözüm. Genelde gelen mesajları da gormem bu zaman içinde.

  • damla sakızlı dondurma  (13.11.18 13:40:37 ~ 13:44:03)
günde 18 saat dizi izleyebiliyorum. ajdjdjdka binge'in boku çıkıyor bazen.

  • nice tnetennba  (13.11.18 14:00:05)
sızana kadar +1

  • for day to break  (13.11.18 14:46:05)
araç tamiratı işleriyle sızana kadar durmadan 2 gün uğraşmışlığım var, sınırı yok elden ayaktan düşene kadar

  • mirty  (13.11.18 14:53:50)