kapalı devre kamera işinden anlayan

dükkanda 4 tane kamera var, iki tane analog çıkışı var her birinin.
ama önceki dükkan sakini kayıt cihazını almış götürmüş, yani elimde kamera ve kameralara güç veren prizden başka bir şey yok.

kamera kaydı yapmak ve canlı olarak kameraları internetten izlemek için ne yapmalıyım?

bir dvr alman lazım, kayıt içinde hdd alman gerekiyor.Kayıt cihazını aldıktan sonra uzak izleme için port yönlendirme yapabilirsin veya p2p üzerinden izleyebilirsin.
İstanbul'da isen perpa 8. Kat a blokta dır bu işin toptancıları değil isen internetten cenova,neutron,dahua,avenir v.b bir markanın 4 kanal cihazını al.
Bu arada analog kameraların görüntüsü kaliteli bir marka kullanılmadıysa çamur gibi olur.
  • sealth  (12.11.18 08:01:55 ~ 09:15:16)
DVR kayıt alacaksın +1, statik IP istemeyen bir model bak. Yenilerin hemen hepsi dynamic Ip uygun zaten, ilgili programı cebine ya da pc indirip DVR cihasını da modeme bağlarsan her yerden izlersin.

Acelen yoksa Aliexpres'te 28-30 dolara cihazlar var, ben de bugünlerde bakınıyorum. Bir hdd de lazım ama, onu ekstra alacaksın. Elinde varsa kullanırsın.
  • John Bloor  (12.11.18 09:11:22)