Aile dizimi yaptırıp hayatındaki tıkanmış noktaların farkına varabilen

Var mı? Ya da o tıkanıklığın farkında olup bu yolla çözüm bulan?

Evet. cozum buldum denemez ama en azindan bazi durumlarin farkina variyorsun.

  • acetaminophen  (11.11.18 21:53:12)
Seninle baslamadi isimli kitabi tavsiye ederim

  • kassiopeia  (12.11.18 02:34:32)
Ben dizim açtırmadım, çemberde bulundum. Gözlemim şu şekilde, kime neyin nasıl yardımcı olacağı değişir. Öyle bir noktaya gelmişsindir ki zaten dizim son adım olabilir ve çözülebilir.
Ama genel olarak, çoğu kişide dizim çözüm olmaktan çok, şimdiye kadar farkında olmadığı bir şeyleri açığa çıkarabiliyor ve bu önemli bir aşama. Çünkü her şey farkındalıkla başlıyor, farkında oldugun mesele ile ilgili harekete geçebilme şansın oluyor. Yani genel olarak, dizim tek başına çözümü vermez ama farkındalık sağlar gibi geliyor. Farkına vardığın şeyin üzerine çalışman gerekiyor, bunu insan kendi de bir yere kadar yapabilse de terapi süreci en sağlam yolu bunun.
Ve, Seninle Başlamadı +1 ve Bert Hellinger kitapları öneririm ben de naçizane.
  • pinkket  (12.11.18 06:33:36)
yüz de yüz çözüm bulmasam da tıkanıklığı biraz rahatlatıp devam ettiriyorum.

  • mikahakkinen  (12.11.18 09:15:17)