Nokia 5800 kullananlar bi baksa ya..

bir kaç sorum olacak..

1) başka bir telefondan bu telefona geçerken diğer telefondan sim kart ile sms'leri geçirdik 3-5 hamlede. yalnız rehberi önce geçirmediğimiz için mesajların kimden kısmında doğal olarak sadece telefon numaraları göründü. buraya kadar tamam. sonra o numaraları rehberleştirdiğimiz halde şu an neden "kimden" kısmında görünen numaralar "isim"leşmediler acaba?

2) sms'leri tekrar sim karta taşı/kopyala gibi bir seçenek neden yoktur bu merette?

3) ayrıca gerek klasörüm olsun, gerek gelen kutusu olsun, bu taşınmış mesajlar neden kendi orjinal tarihlerine göre sıralanamamaktalar?

şimdilik bu kadar. devam edebilirim. şimdiden çok çok çok teşekkürler. gözümü kırpmadan takip edeceğimdir bu başlığı...

3) hocam nedense evet sim karttan telefon hafızasına atılan mesajlarda tarih bilgisi olmuyor. sim karttan transfer sırasında sadece mesaj içeriği alınıyor olabilir. bu yüzden tarih gözükmeyebilir.

  • nickim onbes harf  (16.03.10 05:52:11)
@nickim onbes harf: aslında tarih bilgisi içinde gizli. nasıl anlatsam. en iyisi bir mesajla örnekleyeyim.

klasöre girdiğinizde, sadece başlık olarak sıralandıkları yerde mesajın tekinin başında 15.03 yazmakta.
mesajı okumak içi tkladığımda tepede 17:33 15.03.10 yazmakta.
mesajın özelliklerine girip "mesaj bilgilerine" baktığımda da;
00:31 17.04.2006 yazmakta.

ve bu "bilinçli olarak silemediğim mesaj" :) şu an gelen kutusunda en üstlerde yer almakta. (tamam yeni mesajlar aldıkta aşağılara inecek belki ama gönül istiyor ki ait olduğu yerde dursun) :)
  • matrix  (16.03.10 12:27:50)