Bu pazar Ankara Anıtkabir

Herkese şimdiden iyi haftasonları
Kocaeli'den gelinecek
Sorular

1- araçla mi gelelim trenle mi (trafik park yeri vs açıdan hangisi daha iyi olur)
2- Anıtkabir haricinde günübirlik olarak nereyi görebiliriz (meclis hariç)

Teşekkürler

Tren.
Anadolu medeniyetleri müzesi

not: araba ile gitseniz dahi, daha yakın bir yere bırakma imkanınız çok düşük.
  • babilbaligi  (09.11.18 18:39:38 ~ 10.11.18 07:20:17)
anıtkabir civarında oturuyorum. her bayram burası aşırı kalabalık olur. geçen 29 ekimde ana baba günüydü buralar. gerçi o gün konser etkinliği de vardı anıtkabirin hemen aşağısında. arabaları yollara vs park eder insanlar. sokaklarda apartman önlerinde iğne atacak yer olmaz. yer bulmanız şansa bağlı ama çok kolay değil.

anıtkabirden sonra gezelim derseniz de araba olsa iyi olur bi yandan. durum böyle.
  • aslan burcu kadini  (09.11.18 18:40:10)
Beni Ankara'da en çok etkileyen yerler;
-Anıtkabir (buraya bir günümüz gitmişti ama şehri bilmediğimiz için, doğru rota ile bence her yer görülebilir Ankara'nın raylı sistemine hayran kalmıştım)
-Ulucanlar Cezaevi Müzesi
-Anadolu Medeniyetleri Müzesi
  • mutekebbir  (09.11.18 18:54:37)
ankara'ya araçla gelebilirsiniz; ancak Anıtkabir civari kalabailik olur. Aracı metro güzergahında bir yere park ederek Anıtkabir'e ulaşabilirsiniz.

Kale ve Anadolu Medeniyetleri müzesi ek olarak gezilebilir.
  • helenart  (09.11.18 21:26:40)
Hafta içi normal günlerde içine sivil araçla girilebiliyor. Pazar gününü bilemedim. Bence yukarıdaki tavsiyeleri dinlemelisin

  • sarcophagus  (09.11.18 21:45:48)