filtre kahve çekirdek

ne alıyorsunuz acaba? 1kg civarı kaliteli bir şey arıyorum.

fatcats rhino kullanıyorum. Ekstra kafeinli güzel bişi.

  • binder dandet  (09.11.18 15:11:38)
tchibo brazil veya african blue alıyorum.

internette butik kahvecilerden aldığım da oldu ama onları sevemedim.
  • cedex  (09.11.18 15:11:53)
Petra Santa Rosa almıştım en son. Ancak şu an satışta değil görünüyor. Fiyatı epey pahalı ama çok lezzetli bir kahve.

1 kg. eğer çok hızlı tüketilmeyecekse fazla bu arada. Bi süre sonra aroması kayboluyor kahvenin.
  • himmet dayi  (09.11.18 15:21:26)
sanal baharat.

  • inheritance  (09.11.18 15:23:55)
en son bunu beğendim.
www.petracoffee.com

  • Bruce  (09.11.18 15:48:35)
tchibo da Wiener melange var, inanılmaz güzel, ama her zaman olmuyor :/

  • benaslinda  (09.11.18 16:05:44)
Tchibo´da kaliteli kahve olmaz. Tüm kahveleri bayat cünkü. O fiyatlarda da kalite aranmaz zaten.

Ben Brezilya (Rio Minas disinda) ve Etiyopya bolgelerinden kahve cekirdeklerini begeniyorum, orta derecede kavrulmus.

Cok koyu cekilmis, zifir gibi gozuken cekirdekleri sevmiyorum filtre kahvede. Camur, komur gibi oluyorlar, cok kavrulmus cekirdegin saklayacak bir seyi vardir, fazla kavrulmustan kacinin derim.

1 kg alacaksaniz, taze tutamazsaniz yazik olur ama iyi cekirdege. Saklama imkaniniz yoksa o kadar almayin, 250-350 gramlarda kalin derim.

Bir de, iyi kahvenin uzerinde "son kullanma tarihi" degil, "kavrulma tarihi" yazar. Kahvesini begendiginiz bir yerde, taze kavruldugundan da eminseniz alin derim. Istanbul´da At Origin Cafe taze kavuruyo mesela.
  • buf-e kür  (09.11.18 21:12:20 ~ 21:12:56)
Starbucks kenya aldım yumuşak içiminden memnunum.

  • selamun aleykum kitty  (10.11.18 07:16:59)