[]

Yaralanmalı trafik kazası

Kısa bir süre önce trafik kazası yaptık, ardından tutanağı tuttuk ve sonuçta karşı taraf kusurlu çıktı ve aracı yaptırdık. Ancak karşı taraf kazadan birkaç gün sonra karakola giderek şikayetçi olmuş ve şu an savcılıkta dosya görülüyor. Burada savcılık işin maddi boyutuna girip kusur oranlarını değiştirebilir mi? Hafif te olsa yaralanma var iki tarafta da. Yoksa sadece ceza hukuku kapsamında mı bakacak?
 
yaralanma olduysa senden de ifade almadılar mı? yaralanmada ifade alınıyor kamu davası otomatik başlıyor. size şikayetçi misiniz vs diye sormadılar mı?


  • mikahakkinen  (09.11.18 08:34:24) 
hem hukuk davasında tazminat davası olarak hem de ceza davasında ceza davası olarak dava açılabilir. her iki dava da ayrı görülür. bu 2 davada da kusur oranları tekrar tespit edilip aleyhinize bir durum çıkabilir.


  • ground  (09.11.18 10:51:46) 
Sizde de yaralanma varsa rapor aldıysanız siz de şikayetçi olun madem. Taksirle yaralama şikayete tabidir.


  • mabesa  (09.11.18 13:44:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.