[]

AWS Reserved Instances hk sorularım var

bizim 5 tane m3.medium ec2 miz vardı. biz de bunun üstüne bunlara karşılık 5 tane medium reserved instance aldık, aylık ödeme, ön ödemesiz olarak.

aynı şekilde r3.large rds vardı ve bunun da bir reserved'ini satın aldık.

reservedlerin bitimine 273 gün var daha.

ancak biz m3.medium'ları t2.small,
r3.large'ı da m3.medium'a çevirdik.

haliyle normalde 60 dolar ödeyeceğimiz servis için (r3.large örneğinden gdiyorum), 160 dolar reserved instance parası ödüyoruz.

biz bu fazlalığı ne yapacağız? bu iş nasıl dengelenecek?
fazla ödediğimiz kısım ne olacak?

veya biz bu reservedları düşüremiyor muyuz?

 
selam, özgül bir soru bu, ben eğitimini alıyorum daha aws solutions architect için ama aws'nin forumuna sorabilirsin kesin cevap için, zor olur buradan.


  • devorgilla the gunslinger  (08.11.18 22:07:51) 
Reserved instancelarini satabilirsin.

docs.aws.amazon.com
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (08.11.18 22:27:29) 
Editleyemedim. Ozel bir sebebi yoksa m3’lerden m5’lere gecin. Hem yeni nesil donaniminiz olur hem daha guncel olur hem de daha ucuz olur.


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (08.11.18 22:28:20) 
www.awstalks.com —> Buraya sorunuz


  • fever  (08.11.18 23:16:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.