Şiir önerir misiniz?

Soru bu

'Lanet olsun bu hayat lanet olsun bu sevgim' tarzının dışında olursa çok tatlı olur.

Bazen hafifçe, sesli şiir okuyup kaydediyorum. Şiirlerle çok içli dışlı değilimdir fakat ara sıra böyle bir haller geliyor bana. Aklınızda, defterinizde, bildiğiniz, sevdiğiniz şiirler varsa onları okumak isterim. Belki hiç bilmediğim güzel dizelere denk gelirim.

Diz boyu karlı bir gece
Hoş geldin bebek
Ben içeri düştüğümden beri
Hasret
Giderayak
Günler
Memleketim
Karlı kayın ormanı

Nazım Hikmet

Bir çırpıda aklıma bunlar geldi. Metin Altıok şiirlerine de bakabilirsin.
  • zxcd  (08.11.18 17:58:51)
Mendilimde Kan Sesleri de olabilir.

  • simderun  (08.11.18 18:00:03)
ahmet erhan- akşam
ahmet erhan- bugün de ölmedim anne
ahmed arif- hasretinden prangalar eskittim
nazım hikmet- severmişim meğer
metin altıok- kor düşseydi
  • biravekahve  (08.11.18 18:19:48)
Dördüncü krallığım
Rahatı kaçan ağaç

  • kljgslsdkjsd  (08.11.18 19:02:25)
Evvela şiirselliğe bir darbe olması açısından Orhan Veli'nin Kitabe-i Seng-i Mezar'ı!

Sonra yine Orhan Veli'den: Eskiler Alıyorum, Ayrılış, İntihar, Karanfil...

Behçet Necatigil'den: Nilüfer, Astar, Günedoğrulum, Kemik...

Edip Cansever'den Başlangıç. Kitap olarak, Ben Ruhi Bey Nasılım'ın tümü.

Çok biliniyor ama yine de yazmadan geçemeyeceğim, Cemal Süreya'dan: Güz Bitiği başlığı altında, hepsi de "Keşke yalnız bunun için sevseydim seni" dizesi ile biten 20 şiir; Kısa Türkiye Tarihi başlıklı şiir dizisi; Teker teker aklıma gelen örnekler ise Üvercinka, Sayım, 8.10 Vapuru...
  • hikmet iv  (08.11.18 19:48:43)
Ben Orhan Veli

  • datnet  (08.11.18 21:46:03)
ismet özel-sevgilim hayat, yıkılma sakın
orhan veli-macera
metin eloğlu-eloğlu
yahya kemal-kar musikileri,gezinti, rindlerin ölümü
nazım hikmet-fevkalade memnunum dünyaya geldiğime, nereden gelip nereye gidiyoruz
  • ben demistim zaten  (09.11.18 01:30:59)
www.youtube.com

Ekle: film torino atı, müzik ay ışığında
  • podrostok  (09.11.18 02:31:17 ~ 02:32:28)
  • podrostok  (09.11.18 02:35:19)
  • podrostok  (09.11.18 02:37:52)
  • podrostok  (09.11.18 03:00:31)