Dava açıcam ne demek

Merhaba

2 gun once trafikte seyir halinde ilken bir araca yandan çarptım kiralık bir araç ile. Adam Sigorta beklemiyorum serviste yaptırıyorum Sigorta ister karsilasin ister karsilamasin diye mesaj atmış

Bu ne anlama geliyor? Dava edilen ben miyim sigorta şirketi mi? Be Davasi acmayi planliyor acaba tazminat mi?

Tesekkurler

senin sigortan varsa, karşı tarafın da Kasko varsa senin sigortandan alır zaten ödemeyi. Gerekli işlemleri servis takip eder.
Senden kaza tutanağı, poliçe vs isteyecekler o kadar.

  • neymis  (08.11.18 07:30:13)
Dikkatli ol:

Kaza kusuru sende ise doktordan rapor alıp sana tazminat davası açabilir. Sırf bu işlerden para kazandırmak için ortada köstebekler dolaşıyor. Kazaya bağlı olarak psikoloji doktorundan 1 hafta çalışamaz raporu alması yeterli. Kansız insan çok.. sürekli ara adamı peşini bırakma. 9 ay sonra zaman aşımına düşer bu konular
  • kanlakarisikyagmur  (08.11.18 07:46:12)
  • neymis  (08.11.18 08:18:57)
Polis çağırdık tutanak tutmadı demiştiniz. Polis gelmiş ve tutanak tutmamış ise, taraflardan o an için şikayetçi olan, alkollü olan veya ölüm/yaralanma yoktur.

Siz tutanağı tuttunuz. Adam herhalde arabayı trafik sigortasının anlaşmalı olmadığı bir servise götürdü ve orada yaptırmaya karar verdi. Bu durumda o ödeme yapacak ve büyük ihtimalle sizin trafik sigorta şirketinizi o parayı tahsil edebilmek üzere dava edecek.

Siz hiç ses çıkarmayın ama elinizde kaza tutanağı, aracın ruhsatı, trafik ve kasko poliçelerinin bir kopyası bulunsun. Yoksa dahi bence kiralama şirketinden rica edin. Vermezlerse noterden resmi olarak bu evrakları istediğinize dair yazı yollayın.
  • malheiros  (08.11.18 10:13:43)
Bi bok olmaz. Gitsin açsın. Tzmm sigortası karşılar değer kaybını da hasarı da. Araç 3 yaşından büyükse ve orijinal parçayla onarım yaptırdıysa trafik sigortası eşdeğer parçayı karşılayacağından aradaki fark da ona girer hatta.

  • Delay Fuze  (08.11.18 21:11:00)