[]

Sokak Hayvanları için Hızlı Mama Sorusu

Merhaba,

Evimin etrafında ya da sokakta gördüğüm hayvanları kendimce beslemeye çalışıyorum. Kutu sut verip kedinin koklayıp dokunmamasına, arkadaşlarımın önerisiyle dev kuru mama poşeti (Goody's) alıp evin etrafındaki kemikleri sayılan bir köpeğine Hansel-Gratel misali mamadan yol yapıp yine koklayıp yememesine tanıklık etmişliğim ve ertesi gün mamanın çoğunu bıraktığım yerde bulmuşluğum var :(

En son Beşiktaş'ta yürürken susuzluktan araba tekerleri yalayan bir kediye denk gelip suyla birlikte 1 liralık Carrefour dostluk mamalarından alıp verdim, yine aynı şey oldu.

Ne önerirsiniz güzel insanlar?

Cevap yaş mamaysa benim yıllardır hayvan besleyen dostlarım neden "Ne verdiğin çok da önemli değil, sen herhangi bir kuru mama versen de olur" dediler bilemedim:)

Marketten kemik vb alabilirsin diyenler de var, ancak her zaman yakınımda olmadığı için çok uygulanabilir olmuyor. Olabildiğince hızlı ve pratik bir öneriye ihtiyaç var.

Teşekkürler :)

***Duyuru bir süre sabitlenirse sevinirim; belki başka insanlara da faydası dokunur.

 
Goody's ya da dostluk maması vs. adı altında paketi 1-1.5 liraya satılan uyduruk mamaları yiyenine rastlamadım ben henüz.

Biz köpekler için temizmama'dan sipariş veriyorduk ve bugüne kadar onu yemeyen köpeğe rastlamadım. Bazen de açık mama alıyorum 1-2 kiloluk. Genelde proplan alıyorum ama bu biraz daha masraflı tabii.

Köpekler için yaş mama dışarda çok pratik olmuyor maalesef ama kedilere yaş mama alıyorum genelde. Marketlerde satılan Felix'i falan bile yiyor benim verdiğim kediler. Ya çok açlar ya da marketlerde satılan yaş kedi mamaları diğer kedi ve köpek mamaları kadar kötü değil.
  • ms brownstone  (07.11.18 22:57:25) 
Temizmama artı bir. Eskisi kadar beğenilmeyor ama hala fiyatına göre iyi.


  • mezarkabul  (07.11.18 23:07:18) 
Temizmama veya hepsiburada’dan milo ya da new cat. Ben milo ve new cat veriyorum yemeyenini gormedim bugune kadar


  • bradshaw  (08.11.18 06:51:37) 
Temizmama mito


  • mutlusismankedi2015  (08.11.18 17:37:13) 
Temizmama.com en iyisi kendi ev kedime de oradan alıyorum. Türk malı yerli üretim o yüzden ucuz. Alabilirsiniz


  • kafiyeolsundiyedegil  (08.11.18 17:57:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.