Devlet İşlerinde POS Cihazı

Neden yok? Yani misal vergi borcu ödemeye gidiyoruz, sadece nakit geçerli. Pasaport çıkartıcaz, parası neyse verelim diyoruz, sadece nakit geçerli.

Bu tarz yerlere POS cihazı koymak çok mu zahmetlidir nedir? Bir çeşit bürokratik engel veya teknik bir problem mi oluyor POS cihazı olunca?

Gerçekten uzun süredir merak ettiğim bir mevzudur.

Şimdiden teşekkürler.

sanal pos var internet üzerinden. vergi borcunu, pasaport parasını oradan ödeyebiliyorsun.

  • inannas jofn  (07.11.18 21:03:46)
vergi ödemek için internet vergi dairesi var. intvrg.gib.gov.tr daireye gitmenize gerek yok.

  • iddaaci  (07.11.18 21:04:26)
Pos vermesi zor değil, devlete maliyeti var. Oraya her bankanın cihazını koyması lazım ki bu da en az bir 10 cihaz falan eder ya da ortak POS koyması lazım ama gene de her bankaya masraf öder.

  • piremses  (08.11.18 07:21:51)
icra dairelerinde var.

  • ground  (08.11.18 09:46:31)
"Pos komisyon oranları" sanırım tek neden budur.

  • John Bloor  (08.11.18 10:02:30)