Tatlı porsiyonları

Türkiye'de tatlı porsiyonları fazla büyük değil mi sizce de?Bu browni istiyorsun,nerdeyse 3 kişi yer.Cheesecake keza öyle. Sütlaç,kazandibi vb tatlılarda kocaman tabaklarda. Bir kişinin bitirmesi zor gibi geliyor bana.Kız arkadaşımla paylaşırız yersek arada. Sizce nasıl?Kolaylıkla bitirebilir misiniz?

ben de bitiremiyorum. erkek arkadaşıma yalvarıyorum bölüşelim diye. o hepsini tek başına yiyebilir ;(

  • theseachange  (07.11.18 19:19:16)
bana az geliyor valla. sadece kunefe fazla geliyor. hele cheesecake porsiyonlari gittikce daha kuculmus gibi geliyor.

  • pide  (07.11.18 19:25:36 ~ 12.11.18 18:04:16)
Devlet tesvik ediyor insanlar manita yapsin diye, hic tek basina tatli yiyen gordun mu? Goremezsin.
2 senedir tiramisu yiyemiyorum sevgilim yok diye.

  • acemi  (07.11.18 19:26:57)
Buyuk. Avrupa'da restoran kalitesi arttikca porsiyonun ebati ufaliyor. Ama boyle olmasi kesinlikle daha iyi. En sevmedigim sey accik accik verilmesi her seyin. Pintilikten nefret ederim.

Ay cok o ben yiyemem diyenler de siparis verirken ben nah bu kadar istiyorum, fazlasini yiyemem cope gitmesin dese aslinda iyi olur cevre acisindan.
  • bos gezenin bos ustasi  (07.11.18 19:29:15)
Bana küçük geliyor valla. Abartmıyorum, 2 tabağı hiç zorlanmadan yerim. Hele cheesecake falan tadımlık gibi bence. 2 kişilik fondüyü asla birisiyle paylaşamam mesela, ekstra meyve de söyleyip tek başıma yerim adfsd.

  • ms brownstone  (07.11.18 19:32:35 ~ 19:34:19)
Bana da aksine çok küçük geliyor, şerbetli tatlılar neyse de diğerleri için birkaç tane yemem gerekiyor.

  • angelus  (07.11.18 19:34:34)
küçük bence. 1 porsiyon bana yetmiyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.11.18 19:39:30)
bence de fazla, ama burasi turkiye, sen bu memlekette 3 michelin yildizli restoran gibi koca tabaklarda minicik porsiyonlari dayarsan adami doverler :)
www.visitcopenhagen.com

  • exlibris  (07.11.18 19:46:19)
kucuk +1

  • cedex  (07.11.18 20:14:48)
Valla bende açlık/tokluk durumuna göre ve söz konusu tatlıyı ne kadar çok sevdiğime gore değişiyor. O yüzden net bir şey diyemiyorum.

  • Amaranta ursula  (07.11.18 20:18:18)
biz yeğenimle künefeyi paylaşmıştık o bile fazla gelmişti ama yeğenim ilk defa künefe yiyordu ağır bulmuştu tadını.

  • for day to break  (07.11.18 20:23:00)
Fazla tatlı yoktur, tatlı yeme kapasitesi gelişmemiş insan vardır. Lütfen piyasayı yanlış yönlendirmeyelim!

  • Bruce  (07.11.18 20:39:14)
Hayir hic de buyuk degil. 1 kunefe bana tam denk geliyor mesela. He yarisini da yesem olur ama 1 porsiyon fazla gelmiyor.
Sutlu tatlilar falan zaten kucuk bile. (kilolu iri bir adam falan degilim)

  • stavro  (07.11.18 20:40:32 ~ 20:41:17)
bence tatlılar genel olarak normal boyutlarda geliyor ama cheesecake gibi yabancı ve maaliyetli tatlıların porsiyonu genelde küçük oluyor. ayrıca bruce +1 lol

  • slow like honey  (07.11.18 20:48:37 ~ 20:50:19)
bana buyuk gelmiyor, kucuk de geliyor diyemem ama kendi porsiyonumu bitirir ustune esimin porsiyonunu da bitiririm hatta gerekirse ucuncu porsiyonu da yiyebiliyorum. ama yurtdisina gore porsiyonlar buyuk dogru.

  • crucio  (07.11.18 21:41:21)
Bence küçük ama yemek ziyan eden, önüne konanı yiyemeyen çok ergen var.

Bazı restoranlardaki atık yiyeceklerle ordu doyar. Yiyemeyeceksen söyleme kardeşim.
  • ozdek  (07.11.18 22:02:18)
Yemekten hemen sonra yiyeceğim bir tatlı ise, çook büyük gelir.

Öncesinde yemek yoksa, kesinlikle küçük geliyor.
  • lemon cake  (08.11.18 04:54:49)