Irkçılık

tüm tarihi süreçleri boyunca hiçbir zaman ırkçılık olayları yaşanmamış bir ülke var mı? kendilerinden olmayanları bir gece yarısı öldürmeyen/yakmayan/ortadan kaldırmayan milletler, toprak parçaları var mı?

Ezidiler diyecegim ama derinlemesine bilgim yok.

  • dougsampson  (07.11.18 14:38:55)
Yoktur muhtemelen, çünkü kendinden olanlarla bir olup kendinden olmayanlara ön yargılı olmak taa antik çağlardan gelen bir hayatta kalma içgüdüsü. Ha tabi içinde bulunduğumuz çağda geçerliliğini yitirmiş ama geçmişte hep öyleydi.

  • Haldamir  (07.11.18 14:43:22)
yezidiler cevabina katilarak guldu, kendi cografyanda amerikan propagandasina dusmek buna denir. bahaha!
zamaninda dincileri rusyaya karsi boyle yagliyip yogurtluyorlardi, simdi sira bunlarda...
irkcilik sorusu ise imkansiza yakin herhangi bir toplumda irkcilik olmamasi, yine iyimser davranalim, belki amazonlarda medeniyete acilamamis kabilelerde falan bir ihtimal olabilir. fakat sirin sapsik fin ler bile laponlari mahvetmisler, yani keske dunya bayram olsa. birakin homo sapiensleri kendi arasinda olanlari, neanderthalleri oldurmusuz yerlerini almisiz.
hatta insanin en iyi dostu kopek degil mi? hayvansever bir insanim, dogs are the best people kavramina inanirim, fakat insanliga en yakin canlilardan birisi kopekler oldugu icin bazi semtlerde kopekler birlik olunca kendilerini kaybedip birseylere saldiriyorlar, bu klasik insan davranisidir. yani sehirlerde basibos kopek sorunu hayvan sorunu degil insanlasmis hayvan sorunudur. insana cok yakin oldugunda hayvanlarin bile ahlaki bozuluyor.
  • mavicorap  (07.11.18 18:08:11)