[]

Yan komşudan ses

Merhabalar arkadaşlar. Bizim evde çalışma odamda duvar çok ince yan komşunun o odasından da her ses geliyor. Bazen müzik falan dinliyorlar bazen de film izliyorlar. Bu aralar sınavım olduğu için rahatsız etti beni. Ama çok yüksek sesli de değil duvar ince olduğundan ses aynen geliyor. Sizce rica etmeli miyim sesini kısmaları için ? Ya da başka odada izleseniz desem ayıp olur mu ?
 
yüksek sesle dinlemiyorlarsa ayıp bence.
banyodaki çamaşır makinasının sesinden çocuklarını uyutamadığını söyleyen bir komşum vardı. çocuğu banyoda mı uyutuyorsun kapat kapısını dedim sorun çözüldü.

size önerim kulaklık alıp müzik dinlemek olacaktır. klasik müzikle çok güzel sınava çalışılır. sürekli yaparım.
  • ozdek  (07.11.18 00:03:08) 
olur evet.


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.11.18 00:04:13) 
Bence de ayıp olur.


  • giovanne  (07.11.18 00:07:34) 
3m kulak tıkacı al bi tane. eczanede vardır. ses mes gelmez.


  • glamdr1ng  (07.11.18 00:11:03) 
Valla bana gelip güzelce "sesi kısabilir misiniz biraz? sınava hazırlanıyorum" dersen tamam derim çünkü bazen sesin ne kadar fazla çıktığının farkında olamayabiliyorsun. Gelip de "başka odada izleseniz?" dersen ancak "Sana mı soracam nerde izleyeceğimi?" derim.


  • j r r tolkien hayrani  (07.11.18 00:21:01) 
Bence hiç ayıp olmaz, özellikle normalde hiç sorun değil de haftaya salıya kadar sınavım var dersen anlayışla karşılarlar. Hatta belki bu kadar ses gittiğinin bile farkında değillerdir.
Bir de evi gözlemle, yani ses en çok hangi saatlerde çıkıyor o saatler yerine diğer saatlerde çalışmaya çalış.

  • liberal  (07.11.18 10:27:06) 
BUrada biri daha söylemiş ama tekrarlamakta fayda var. 3m turuncu kulak tıkacı. Gittigidiyorda satılıyor. Duvar ince diye adamın düzenini değiştirmesini istemek biraz fazla olabilir.


  • monur72  (07.11.18 10:48:22) 
Bence ayıp olur. Şöyle düşün evin diğer odalarında çalışmıyorsun, çünkü evin diğer ahalisi yaşıyor, atıyorum mutfakta yemek yapıyor, televizyon seyrediyor. Senin ana-baban-ev arkadaşın tv seyrederken komşuya "ben çalışıyorum ama" demek bence doğru değil.


  • SiyamkedisiZorro  (07.11.18 10:55:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.