Vejetaryen bir Almana ne pişirilir?

Vejetaryen Alman arkadaşımı akşam yemeğine davet etmek istiyorum.
Hem beni zorlamayacak hem de beğenme ihtimalinin olduğu yemeklerimiz neler siz olsanız ne pişirirdiniz?

Türkiye'de değil Almanya'da misafir edeceğim. Burda kolayca bulabileceğim malzemelerle yapılmalı.

ana yemekte mantar soteli birşeyler yapmakta fayda var. zira hem besleyici hem de amaca yönelik.

taze ıspanak kullanılan bir salata da yanında ilgi çekici olacaktır.

eğer orda varsa kuru börülceyi haşlayarak bir salata yapabilirsiniz.

kısır yapabilirsiniz, mercimekli köfte olabilir.

turşulu meksika fasulyeli bir makarna salatası güzel olur.

aklıma gelirse yine yazarım.
  • prodeq  (05.11.18 18:13:49)
mercimek köftesi, menemen, yalancı imam bayıldı vs.

  • re noreno  (05.11.18 18:14:53)
Herhangi bi sebzeli tencere yemeği yap sünnetler. Adamda yemek kültürü mü var da seçici olacak. Fırında sebzeli tavuğu görünce bile gözleri dönüyor.

  • glamdr1ng  (05.11.18 18:23:45)
zeytinyagli dolma

  • cooperr  (05.11.18 18:25:19)
Misir kocani yiyordu bizim sirkettekiler, artik hangi yemekse o.

  • acemi  (05.11.18 18:33:46)
biber patkican ve kabak kizartma
uzerine sarimsakli domates sos
servis ederken uzerine cirpilmis yogurt
i.ytimg.com
  • exlibris  (05.11.18 18:34:25)
Mutlaka patatesli bir şeyler yapın bence. Püre, patates salatası (ezme ve hardal soslu) veya patates kroket yapabilirsiniz. Lahana graten de olabilir. Lahana, soğan ve salçayı kavurup, üstüne beşamel sos yapıp, kaşar peynir rendeleyerek servis yapabilirsiniz. Fırında peynirli mantar da hoş bir seçim olabilir. Ayrıca, Türk klasiklerinden, zeytinyağlı dolma, zeytinyağlı barbunya, humus, terator (ceviz, sarımsak, ekmek içi, zeytinyağı, limon ve su) yapabilirsiniz. Patlıcanlı beğendi de, sıcak bir opsiyon olarak hoş olabilir. Peynirli börek veya sigara böreği de tercih edilebilinir.

Tatlı olarak da, cevizli kabak tatlısı yapabilirsiniz.
  • agluna  (05.11.18 18:45:10)
Tabii ki patates.

  • stavro  (05.11.18 19:10:08)
bir vejeteryan olarak almanyada yediğim en güzel şey susam kaplı kızarmış tofu

  • suicides underground  (05.11.18 19:29:40)
Kısır

  • le jeune turc  (05.11.18 19:40:32)
Alman a patates yapma bence yemediği bir şey olsun
Mercimek çorbasına bayılıyorlar
Geleneksel normal bir türk yemeği pilav ve yanında çoban salata
Hatta elma tatlısı yanında krema ile
  • fasulyek  (05.11.18 19:44:42)
Söylemeyi unutmuşum fırınım yok :/
Patates öneren arkadaşlar, Türk yemeği yapmak istiyorum elimden geldiğince.
Herkese teşekkürler öneriler için.
  • sparky  (05.11.18 21:02:27)
Burokoli. Limonlu.

  • [GODDARD]  (05.11.18 21:10:33)
nohut pilav

  • cedex  (05.11.18 21:34:53)
kuru fasulye pilav

mercimek köfte

mücver (mümkünse sarımsaklı yogurtla)
  • balik kraker  (05.11.18 21:44:22)
Et yerine fake meat urunlerden al Lidl'da bolca mevcut, vegan degil vejetaryen bu kadar zor olmamali.

Kiyma, snitzel falan ne ararsan var fake meat olarak.
  • bos gezenin bos ustasi  (05.11.18 21:52:51)
Fake meatler cidden kötü alma
Ben hemen hemen hepsini denemiştim öggh

  • fasulyek  (06.11.18 09:15:42)