Tus çalışmak

Merhaba, dönem 3 öğrencisiyim ve derslerim ilk seneden beri "ortalama" durumda. Malum seneler geçtikçe insanın aklına tus daha fazla giriyor, bu yollardan geçmiş abi-ablalarıma sormak istiyorum;
Ne zaman dersaneye yazılıp tus çalışmaya başlamalıyım? Şimdiden ciddi bir tempoya girmeme gerek var mı, bir de hangi dersaneyi önerirsiniz artı-eksileri nelerdir?
Şimdiden teşekkürler.

3. sınıfta dershanelere kayıt dönemi oluyor. Yani istersen sonra da kaydolabiliyosun ama daha pahalı ve 3te çekiliş falan oluyor genelde belki indirim falan çıkar belli olmaz.

3 tane temel dershane var. Tustime, Tusdata ve Tusem. Bi de Tusworld var gerçi ama o daha geride bu üçüne göre. Ben time'a gidiyorum, arkadaşlarımın çoğu datada. Tuseme giden de var. Bence hepsi hemen hemen aynılar. Hangisi sana yakın gelirse, demo derslerine gittiğinde hocalarını beğenirsen ona git. Ha ama tustime'da az şube olduğu için her şubeye aynı hocalar derse giriyor(belki şehrinde yoktur bilemem). Tusdata'da çok şube var ve bazen bazı şubelere iyi hocaları göndermiyorlar.

Tus dersleri 5. sınıfta başlıyor. Yani öncesinde kitapları alıp çalışmaya başlayabilirsin ama çok erken bence. O yüzden 5. sınıfta dersler başlayınca sen de çalışmaya başlarsın bence. Yani genelde öyle oluyor.
  • nundu  (04.11.18 23:43:03)