[]

Temizmamadan uzun yıllar mama alanlar hala memnun musunuz?

Sb. Uzun bir süre tavsiye ettim, sokaktaki kediler için olsun evdeki kedi için olsun temizmama kullandım ama okuduğum yorumlarda kimisi "fastfood resmen" diyor temizmama için.

Araştırmalarım neticesinde n&d(düşük tahıllı olan), sanabelle ve matisse bin f/p ürünleri olduğuna kanaat getirdim. Bozita da iyi diyenler var ama yeterince araştırma yapmadım.

Siz uzun yıllar temizmama kullananlar nedir durum? Memnun musunuz hala? Araştırdığım markalar hakkında görüşleriniz nelerdir?

 
ekonomik nedenlerden dolayı kedimize doğduğundan beri temizmama veriyoruz fakat yediğimiz içtiğimiz şeylerden de verdiğimiz için biraz daha geniş bir paleti var mama haricinde de. süper bir mama değil, arada mantar, tüy dökülmesi yaşadık ve ben mamayla bağlı olabileceğini tahmin ediyorum. vitamin,minerak,tavyuk,balık,malt ile dengelemeye çalışıyoruz artık.


  • aktuelbimurunu  (05.11.18 03:10:36) 
benim hem kendi kedimde hem sokakta baktığım hayvanlarda idrar yolları enfeksiyonu başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşadık bu mamayla. açıkçası o tedavi masrafına, çilesine üzüntüsüne değmiyor yaptığınız tasarruf. şimdi diyeceksiniz nereden biliyorsun mamadan olduğunu diye. gittiğimiz bütün veterinerler aynı şeyi söyledi. bu mamayla beslediğimiz kediler, köpekler diğerlerine göre daha çok böyle sorunlar yaşadı. mükemmel bir a/b testi değil ama geldiğim noktada temizmama ya da benzeri aşırı ucuz mama vermektense vermemek daha iyi bile olabilir diyorum. uzun vadede sorun ya da sorunlar yaşatması çok muhtemel.


  • denek hayatım  (05.11.18 03:29:38 ~ 03:29:58) 
Ben yarı yarıya ithal/temizmama kullanmayı düşünüyorum. Böylece hem kedimiz daha sağlıklı beslenir hem de biz ekonomik olarak zorlanmayız

Tavsiyelere açığım tabii
  • mezarkabul  (05.11.18 04:32:17) 
Uzunca bir süre temizmama kullandım. Ama son dönemde çok fena ishal yapıyor. Mamayı değiştirdiğim anda kesildi. Bir süre geçtikten sonra temizmamaya geri döndüm, ishal tekrar başladı.
Maalesef yollarımız ayrıldı temizmamayla.

  • SiyamkedisiZorro  (05.11.18 10:49:31) 
5 yıldır kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım. Sabah ve akşam yaş mamasından da veriyorum. Ama bentonit kumunu bıraktım maalesef. Son 2-3 ayda inanılmaz bir kalite düşüşü oldu. Mamaların içeriği ile de oynuyorlar sanırım, kokusu değişti. Bütçem müsait olsa N&D veya Acana alırdım, fakat 4 kediyi bu mamalarla beslemem mümkün değil.


  • auroraaurora  (05.11.18 11:01:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.