devlet tiyatrolari bilet

profesyonel icin bilet almayi dusunuyorum, genelde biletleri hep internetten aliyorum ama gordugum kadariyla profesyonel oyunu icin internet satisi acilana kadar giselerden biletler aliniyor, internet satisi acilinca biletler bitmis oluyor. daha once hic giseden almadigimdan bilmiyorum, ozellikle boyle yogun talep goren oyunlarda bilet giselerinin onunde de erken saatten sira oluyor mu? 9:45 gibi giseye gitsem gisenin onunde 200 metre kuyruk mu bulurum yoksa halleder miyim o zamana kadar? napsam bilemedim. bu profesyonelin olayi ne ya ne zaman satisa ciksa aninda tukeniyör? -_-

13 gün önce 10 u 10 geçe bilgisayar başında olursan internetten alınabiliyor. 5-10 dakikada da tükeniyor.

  • oguz altun  (03.11.18 00:30:12)
@oguz, orasini biliyorum da bu oyunda oyle olmuyor iste. bu oyun internet satisina biletlerin tumu satilmis olarak aciliyor, o yuzden diyorum giseye gittigimde uzun bir sira mi olur yoksa bulunur mu bilet diye.

  • in vino veritas  (03.11.18 00:38:17)
Geçen sene Profesyonel için İstiklaldeki Küçük Sahne gişesine sabah 09.00 da gittim yanlış hatırlamıyorsam, biletler de 10 da başlayacaktı. 09.30’a kadar tek tük kişi vardı, son çeyrek kala on on beş kişi biraz kalabalıklaştı ama bilet saati geldiğinde bile öyle beklediğim bir kuyruk yoktu.

Sonuç olarak 1 saatten fazla süre ikinci sırada beklememe karşın gişe görevlisi İstediğimiz sıraya göre değil rastgele dağıttı ve oyunu en arkanın iki önünün en solunun iki üç yanında rahatsız ve keyifsiz bir şekilde izlemek zorunda kaldım salonun zemini arkaya gittikçe yükselmediği hep eşit olduğu için. Keşke 10’a beş kala filan girip daha iyi yerlerde seyredilme şansını deneseydim diye içimde oturdu o gün bugündür.
  • siyah giyen adam  (03.11.18 01:01:33)