[]

ders kitabında intihal

muhasebe çalışıyordum. youtube'tan konu anlatım videolarına da bakayım dedim. aöf'yi buldum. okuldaki hocanın yazdığı kitapla aynı cümleler. sonra aöf kitabını buldum internetten. internetteki videolar kitaba göre hazırlanmış. ve bizim derste işlediğimiz yazarı farklı olan kitapla aynı cümleler var. noktasına kadar aynı neredeyse. ikisinden biri çalmış. ya da bana mı öyle geldi?

mesela şu fotoğaftaki bizim ders kitabı.

bu da videoda geçen aynı bölüm.

youtu.be


bu da aöf ders kitabı.

www.fevziapaydin.com

 
Yok intihal değil. Bu tanımlar heryerde aynı. Muhasebe çok statik.


  • caletti  (02.11.18 20:28:14) 
ben de suçlamak istemedim. cümleler neredeyse noktasına kadar aynı. aklıma geldi gerçi. fazla resmi bir alan.


  • nick bulamadim  (02.11.18 20:32:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.