arac muayene sorunsalı

merhabalar,
Aracın muayenesinden fazla ya da az gun gecmesinin muayene esnasında bir fark olusturması sozkonusu olur mu?
Atıyorum 10 gun gecerse su kadar ceza 2 ay gecerse bu kadar ceza gbi bir uygulama var mı? İşin aslı nedir bilen duyan lutfen paylassın?

Ben 2 ay sonra yaptırmıştım..ya çok az bişiydi..yada hiç yoktu diye hatırlıyorum..yani neticede üzecek bişi değil

  • kerem75  (15.03.10 16:00:15)
muayene esnasında, her ay için muayene ücretinin %10'u kadar gecikme zammı alınıyor. 1 gün geçse de 29 gün geçse de 1 ay sayılıyor. yani o aydan gün almak yeterli. kıst hesaplanmıyor.

muayenesiz yakalanırsanız arabayı kullanan ile ruhsat sahibi aynı kişi ise 7 günlük izin belgesi veriliyor. yani muayene yaptırmanız için 7 gün müsaade ediliyor. başka polis çevirirse de o kağıdı gösteriyorsunuz. o belge ile 7 gün içinde aracınız bağlanmadan kullanabiliyorsunuz. 7 günden sonra yakalanırsanız sorgusuz sualsiz bağlıyorlar.
  • kibritsuyu  (15.03.10 16:30:56)
cok tesekkur ederim hepinize fakat cevaplar oldukca çelişiyor, bilmeyen birisi olarak da kafamda sadece yeni sorular oluşuyor. Aracımın muayenesi 04/03/2010 da bitti aslında. Muayeneyede buaralar gidemiyecegim cunku aracın muayeneden gecebilmesi icin bakıma sokulması lazım bunun icin de epey bir para gerekiyor dolayısıyla askıda bekletiyorum. Benim bu soruyu sormadaki amacım da bu sure zarfında trafige cıksam ne olur? Ve muayeneye gitmeye karar verdigimde de ne kadar fazla oduyorum ya da oduyor muyum?

  • deneme12345  (15.03.10 16:50:40)
30 tl ceza odersin muayene esnasinda, ama polis cevirirse muayanesiz arabayi direk baglar.

  • polifonik osuruk  (15.03.10 18:23:58)