Mekanda derbi maçı izlemek için verdiğiniz ücretler?

Arkadaşlar alkollü mekanlarda izlemek için ne gibi ücretler ödüyorsunuz? Bizi m barda maç yayını olacak normalde patron ücret almıyor ama o zaman da insanlar çok suistimal ediyor. Sizin gittiğiniz yerlerdeki uygulamalar nelerdir? Biz adam başı 60tl ciro yapan müşteriden ücret almayı düşünmüyoruz ama bu rakamın altında kalanlara 20tl maç ücreti eklemeyi düşünüyoruz sizce nasıl?

parayı peşin alın ama yanında bira verin, şu kadar harcamanız lazım sınırından daha pratik bir uygulama. geçen sene 50 lira artı bir bira şeklinde izlemiştim beşiktaş'ta.

  • Bruce  (02.11.18 13:17:51 ~ 13:40:35)
kişi başı minimum tüketim tutarı bu deyip eğer olmazsa maç ücreti bu diye başta belirtiyorsanız bence hiç sorun yok. maç izlemeye genelde iki farklı mekana giderim, birinde uygulama tam olarak bu. diğerinde ise ilk bira 30 lira diğer biralar 12 lira gibi bir uygulama yapıyor.

bence ikisi de uygulanabilir.
  • re noreno  (02.11.18 13:54:46)
re noreno'nun dediği olay çok iyiymiş yalnız. bizim burada dandik mekanlar a4'e basıp camlara asmış maç şu kadar diye ve 15 lira görüyorum hep. 30'u gören adam der ki "e iyi 15 liraya bira içmiş olcaz mis gibi, 15 maç parası alıyor zaten başka yerler" halbuki sen biradan da kar etmiş olacaksın. 15 lira maç parası veren adam hiçbir şey içmeden de oturabilir ama 30 lira diyerek o riski elemiş oluyorsun.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (02.11.18 14:16:21)
giriş için 25 lira + 1 bira bedava şeklinde olması bence en mantıklısı. tabi konumunuz da önemli.

ayrıca düşündüğünüz olayı yapacaksanız maç başlamadan müşterilere belirtin. bir de merak ettiğim bir olay var. 3 kişilik masaya 130 liralık hesap gelse 1 kişilik mi maç ücreti alacaksınız? dediğiniz olaya göre bu daha makul.
  • belkider  (02.11.18 17:47:18)