Bacakta felaket kaşıntı neden olur?

diz altından ayaklara kadar olan kısım.

3-5 aydır geçmeyen bir sedef yarası var ayak bileğimde. başka yerde yok.

bu bahsettiğim bölgeye hiçbir şey temas etmediğinde sorun yok ama uyurken yorgan deyse kaşınmaya başlıyor ama nasıl bir kaşınmak. kaşıdıkça resmen kendinden geçiriyor insanı. kaşımaktan kendimi alamıyorum ve bacaklarım yara bere içinde. her kaşıntıda parçalayana kadar kaşıyorum ayakları. kaşıdığım yerler pullanmayla beraber kıpkırmızı oluyor.

sanırım alerji ama hangi türü. sebebi nedir? kesin tedavisi var mıdır? buna benzer bir şey yaşayıp kurtulan var mı?

teşekkürler.

Bir ara bende de olmuştu. Cilt doktoru farklı zamanlarda dünyanın hap ve kremini vermiş faydası olmamıştı. Sonra bir doktor dermatop ismindeki merhemi reçete etti. Her nasılsa o işe yaramıştı. Hala elimin altında durur.

  • aslagülümseyenbirkediyegüvenme  (01.11.18 23:38:42)
kuru ciltlerde olabiliyor. ama 3-5 ay uzunmuş. bana genelde kışa doğru oluyor. başlarda ürktüm, uyuz mu dedim, vücut bişiye (alkol tüketimi) reaksiyon mu gösteriyor dedim.. sonra bakıp araştırınca kuruluktan olduğunu düşündüm

  • barankovan  (02.11.18 09:23:22)