[]

2018 kira artışı

arkadaşlar ev sahibi kira artışı istiyor. kontratı 30 eylül 2017 de yapmıştık. yasal olarak bu ay zam istese ne yapar ?

son zamanlarda kira artışı olan dostlar yazabilir mi ev sahipleri ne ister nerede anlaştınız ?

iyi akşamlar.

 
  • condom kurşunu  (01.11.18 20:52:42) 
Asagida diger soruya da yazdim, maksimum yasal artis su anda %46,15. Yani yasal ust sinir yuksek, siz kendi aranizda anlasmaya bakin.


  • dunal  (01.11.18 23:37:40) 
kira-artis-orani.hesaplama.net

@dunal, muhtemelen yanlış bir yerden almışsın rakamı. maksimum artış oranı %21,36...


.
  • kartallar yuksek ucar  (01.11.18 23:50:58) 
Verdigim oran, su anki senelik ufe artis orani. Yasa acik ve yasaya gore oran bu. 12 aylik ortalama bir Yargitay kararininda hesap yapilirken kullanilan oran oldugu icin dogrusu o saniliyor fakat 12 aylik ortalamanin artisi bu konuda matematiksel olarak anlamli bir gosterge degil malesef.


  • dunal  (02.11.18 00:19:26) 
Evsahibiyle %13te anlaştık. Yasal sinir 20 kusurlerde olmali.


  • fever  (02.11.18 01:20:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.