Kurumsal sosyal medya hesabı kullanımına dair tavsiyeleriniz var mı?

Merhabalar. çalıştığım kurumun sosyal medya hesaplarının yönetimi görevi bana verildi. Bu bağlamda verebileceğiniz tavsiyeler var mı?

"X kuruluşu sosyal medyayı güzel kullanıyor, bir bak istersen"
"Paylaşımları şu saat aralığında yap"
"Kendi kişisel hesaplarınla karışmasın diye şöyle önlemler al"
" Şöyle bi uygulama var indir Twitter, Facebook, Instagram falan senkronize et"

Gibi ve bunların dışında her türlü tavsiyeye açığım.
Şimdiden teşekkürler.

Twitter icin tweetdeck kullanabilirsin. Orada hesaplarin karismasini onlemek icin bir secenek var, tweet atmadan once emin misiniz diye soruyor. Bir de belirli saatlerde tweet atmak icin secenek var, tweeti hazirliyorsun, belirli araliklarla atiyor. Gorsel, video vs kolayca hazirlamak icin Adobe Spark diye bir sey var, cok pahali degil. Onun lisansini aldirabilirsin, oldukca profesyonel gorseller hazirlanabiliyor.

  • evrim halkasi  (01.11.18 16:40:49)
nerede çalışıyorsunuz? ona göre tavsiye verebilirim.

  • straight from the heart  (01.11.18 17:01:06)
@straight, üniversite hocam. Turizm fakültesi.

  • se se ge  (01.11.18 17:16:04)
Twit atarken 3 kere metni oku.

Kullandığın görseller yüksek çözünürlük ve png formatında olsun.

Instagramda doğru etiket kullan.

Bu siteden sektöründeki rakiplerine bakabilirsin. Neler yapmışlar filan.

Kolay gelsin.
  • intern in the house  (01.11.18 18:00:01)
Siteyi unutmusum: www.boomsocial.com

  • intern in the house  (01.11.18 18:00:22)
Yazım yanlışı yapmayın.
Hiçbir zaman sen kalıbıyla hitap etmeyin, her zaman siz kalıbıyla hitap edin.
Yazım yanlışı yapmayın.
Anlatım bozukluğu yapmayın.
Yazım yanlışı YAPMAYIN.
  • grgn  (01.11.18 18:50:30)
Ozel gunler cok onemli guzel bir tasarima sahip gorsel bir suru rt ve populerite getirir.

  • imelih  (01.11.18 19:55:07)