[]

traş ve tahriş

jilet ile traşta 3. deneyimim. boyun kısmını mahvediyorum. şu an sivilce dolu üzerinden geçince de patlıyorlar haliyle.

yüzümü sıcak su ile ıslatıp, hassas ciltler için traş köpüğü kullanıyorum. traş sonrası da krem sürüyorum. şu an kaşıntıdan ölcem.

ne yapayım ben? sivilceler geçene kadar bekleyip sonra traş tekniği mi değiştireyim? boyun kısmını nasıl alıyoruz resimli anlatım falan lazım bana artık.

bu işin daha askerliği var olm.

 
-Sakalının uzama yönü bölgesel farklılık gösterebilir. Hangi yöne uzuyorsa o bölgede tıraş bıçağını o yönde sür.
-Banyodan çıktıktan hemen sonra tıraş ol.
-Gillette Fusion ProGlide kullan.
-Öpüşmeyeceksen tek perdah ile yetin.
  • oguz altun  (01.11.18 10:18:35 ~ 10:19:01) 
berbere git sana nasıl yapman gerektiğini anlatsın. bir süre o bölgeyi rahatlatman lazım.


  • mikahakkinen  (01.11.18 10:36:42) 
sicak suyla yumusat. tiraj jeli kullan, kopugu degil. hareketlerin yavas olsun. cok da bastirma.


  • baldur2  (01.11.18 10:41:17) 
Her şeyin anahtarı iyi bir jilet. Mach 3 veya daha kaliteli bir şey kullanmayınca benim yüzüm de kanıyor ve kesiliyor.


  • hitokiri kenshin  (01.11.18 10:57:30) 
sakalların zıt yönüne doğru traş oluyor olabilir misiniz?

diğer deyişle sinek kaydı?
  • bana nicki gerek nicki  (01.11.18 12:19:08 ~ 12:19:25) 
Köpük falan hikaye. 5 liraya bir adet Arko berber tıraş sabunu alıyorsun, bir de fırça. Yüzünü sıcak suyla ıslatıp sabunu yüzüne sürüyorsun. Üstüne fırçayı ıslatıp sabuna sürterek köpürtüyorsun. Sonra fırçayla yüzündeki sabunu da köpürt. En rahat, en tahrişsiz tıraş böyle oluyor. Ben de çok farklı ürün denedim ama mutluluğu 5 liralık sabunda buldum. Bıçak olarak gilette fusion proglide.


  • catch the arrow  (01.11.18 14:58:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.