Bu yapılan Intermitting Fasting kapsamında mı?

Gün içi sadece çay, su, kahve. Akşam 17.00 civarı çok hafif bir akşam yemeği. Sonrasında, yatana kadar sadece sıvı.
Sabahları 90 dk'lık bir yürüyüşü de dahil edersek kilo vermek için etkili olur mu?

Içecekler şekersizde bu zaten IF'nin kitaptaki karşılığı :)

Kilo verme konusunda da ihtiyacınızdan azını alıyorsanız elbette kilo verdirir. Yalnız, ne kadar sağlıklı bilmiyorum.
  • farabi  (01.11.18 07:39:14)
kilo verdirir verdirmesine de büyük ihtimalle bazal kalorinin altında kalacağı için sağlıksız.

  • cedex  (01.11.18 07:54:58 ~ 07:56:01)
118 kilodan 95’e düştüm bu şekilde. Akşam yemeğinde de karbonhidratı 50 gramın altına çektim protein ağırlıklı beslendim. Şu an 80. gündeyim. İlk 1 hafta pes etmezseniz sonrası kolay

  • goodman  (01.11.18 08:10:43)
baya zor ve sağlıksız ve sürdürülemez görünüyor

  • yuvarlanantencereninkapagi  (01.11.18 08:46:50)
sürdürebilirseniz mükemmel olur ama akşam 17 de yemek sonrası sadece sıvıysa if aralığınız yemek bir saat sürse 23-1 oluyor. gayet iyi ama yemeği doyana kadar yiyebilirsiniz. hafif yiyeceğim diye kasmayın. çünkü gerek yok bu aralıkta.. zaten muhtemelen doyacaksınız. saati de kasmanıza gerek yok. akşam 20-21 de bile yiyebilirsiniz. size uyan neyse..

sporla kombin edin mutlaka yemek öncesine kadar sporunuzu yapmış olun. 90 dk yürüyüş kilo vermenizi inanılmaz hızlandırır.
tabi boy ve kilo bilgilerinizi yazarsanız daha somut bir şeyler söylenebilir. 165 boy ve 50 kiloysanız çok bir şey beklemeyin.
  • ozdek  (01.11.18 10:20:22)
Fasting to death kapsamında. 24 saatte yediğin tek şey 'çok hafif bir akşam yemeği' ise geçmiş olsun. Umarım yazmadığın kahvaltı da diyetinin içindedir. Kahvaltı varsa, akşam yemeğinden de 'çok hafif'i çıkarınca mantıklı bir if oluyor.

  • signore  (01.11.18 10:22:29)
çok hafif akşam yemeğini doğru düzgün akşam yemeğiyle değiştirirseniz ne ala.

  • nice tnetennba  (01.11.18 12:01:40)
IF'le hiç alakası yok.

  • angelus  (01.11.18 12:04:25)
IF'le alakasi yok +1

Bir sure bu sistemi goturseniz de sonrasi binge moduna girersiniz.
  • superfluid  (01.11.18 12:50:03)