[]

türk telekom hattının yurt dışında açılmaması

yurt dışındayım. sim kartımı telefona taktım ama herhangi bir şekilde etkileşim alamıyorum. hattımı uluslararası dolaşıma açtırmak için *952# yi arayınca da mobil ağa erişilemiyor diyor. ne yapmam lazım hattın açılması için?
 
Ayarlardan kapatmis olabilirsin.

Sebeke secimini otomatikteyse manuele alip bulundugun ulkedeki operatorlerden birini sec.
  • brkylmz  (31.10.18 14:26:36 ~ 14:29:20) 
denedim olmadı yine


  • anxyte  (31.10.18 14:40:37) 
Farklı bir telefondan müşteri hizmetlerini arayıp açtırman gerekiyor. Bunu yurtdışına çıkmadan önce yapman gerekliydi.


  • roket adam  (31.10.18 14:46:26) 
turk telekom uygulaması yüklü ise mutlaka "yurtdışı kullanımı aktifleştir" vardır o uygulamanın içinde.

vodafone'da var.
  • ocanal  (31.10.18 14:52:52) 
o uygulamadan açmak için de sms onayı istiyor ileri zekalı arkadaşlarımız..


  • anxyte  (31.10.18 15:40:19) 
eğer yurtdışına çıkmadan açtırmayı unuttuysan vodafone'un bir hizmeti vardı ama turk telekomda işler nasıl bilmiyorum. illa sms onayı istiyorsa işin zor. kısa süreli kalacaksan yerel bir sim kart al. bir kaç gb datalı kartlar ülkesine göre 10 euro'dan başlıyor.


  • rosencruz  (31.10.18 15:43:08) 
daha 4 ay buradayım. sorun hattı kullanmak değil bankadan işlem yapmam için o hattan sms almam gerekiyor ve şu saçma şey yüzünden bankada işlem yapamıyorum. adamlar hattı yurtdışından dolaşıma açmak için açık olmayan hattan sms şifresi istiyorlar şaka gibi:D


  • anxyte  (31.10.18 15:47:19) 
şu yapılamaz mı? orada kontörlü bir telefon ya da hat bul. türkiye türk telekom müşteri hizmetlerini ara. durum böyle böyle de. sms alamıyorum onaylıyorum benim hattımı yurtdışına açın de. ya da bir yakının türkiye'den senmişsin gibi arasın, senin anne kızlık soyadınla falan işleme onay versin açtırsın. aklıma başka çözüm gelmiyor.


  • rosencruz  (31.10.18 15:49:19) 
artık öyle deneyeceğim. teşekkür ederim.


  • anxyte  (31.10.18 15:54:19) 
*150# arayarak açtırabilirsin. Ayrıca sorduğunla ilgili değil ama eğer uzun süre kalacaksan haftalık 2 gb interneti vergiler dahil 35 tl ye yapıp kullanabilirsin. Bunun içinde Yurtdisi 2GB yazıp 5555 e gönderiyorsun.


  • yardıncıoyuncu  (31.10.18 16:23:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.