Üsküdar/Kadıköy çevresinde motosiklet çalışılabilecek boş alan

Merhabalar,

Motosiklet aldım, ehliyetim var ama çok iyi değilim. Üsküdar, Kadıköy ve çevresinde motosiketle zaman geçirebileceğim boş bir alan (okul bahçesi vs.) önerisi olan varsa alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

hafta sonları kadıköy anadolu imam hatip lisesinin bahçesinde ehliyet kurslarının dersleri oluyor. onlara kaynayabilirsin bence.

  • gliderpilot  (30.10.18 22:10:15)
salı pazarının kurulduğu alanda da o tip mevzular var.

  • kafadanbacakli  (30.10.18 22:15:07)
boş bahçede sana yanlışlarını birisi söylemeden kendi başına dolaşman gaz-fren tepkilerine alışmanın ötesinde işine yaramaz. hondanın güvenli sürüş eğitimleri kesinlikle tavsiye ederim.

e5 göztepe köprüsü yanındaki salı pazarı boş bir alan ama orada da sürücü kursları aday çalıştırıyor o yüzden rahat bırakırlar mı emin değilim.
  • orpheus  (30.10.18 22:36:13)
Dengeyi öğrenebilmek, aleti tanıyabilmek için okul bahçeleri (hafta sonları) ve pazar yerleri bu iş için uygun. Ama buna günlerce çalışmana gerek yok, günde bir iki saat iki gün böyle çalışsan yeter zaten.

Sana asıl lazım olan trafikte nasıl davranman gerektiği.

Nasıl fren yapmanı, nasıl viraj almanı birisi öğretmeli. Bütçe sıkıntısı yoksa profosyonel eğitim, bütçe sıkıntısı var ise bu işi gerçekten bilen biri ile çalışabilirsiniz.

Yıllardır motor kullanıyor olması gerçekten biliyor anlamına gelmez, piyasada sadece arka freni kullanan bir sürü sığır var mesela.

Bol bol oku ve okuduklarını pratiğe dökmeye çalış.
  • John Bloor  (31.10.18 09:22:54)