Listerine yararlı mı zararlı mı

Selamlar,

Listerine ağız gargarası kullananlar memnun mu? Bir faydası oluyor mu merak ediyorum. Diş hekimim herhangi bir şey söylemedi. “Kullanabilirsin” dedi ama internette okuduklarımdan sonra sormak istedim.

Özellikle diş hekimi arkadaşların görüşlerini merak ediyorum ama Listerine kullananlar da yorum yaparsa sevinirim.

Teşekkürler.

benim diş hekimim tavsiye etmişti..

diş etlerindeki yanmalar geçiyor zamanla..
COOL MINT favorim, nane ferahlığı nefis oluyor..
özellikle dişlerimi fırçaladıktan sonra kullanıyorum..
  • strobist  (29.10.18 14:08:06 ~ 14:09:10)
ben de düzenli kullanıyorum memnunum. Dişlerim daha berrak duruyor. Ancak asıl faydası ağız kokusuna iyi gelmesi. Bence herkes kullanmalı, birine ağzın kokuyor demek çok zor.

  • damla sakızlı dondurma  (29.10.18 14:14:19)
Benim doktorum aurasınınuzun vaadede bozduğunu söylemişti ve tavaiye etmemişti

  • fasulyek  (29.10.18 14:17:56)
Bende ağızda yanma yaptığı için kullanmayı bıraktım, doktorum bu durumdan dolayı Listerine yerine tuzlu su ile çalkalama yapabileceğimi söylemişti.

  •   (29.10.18 14:53:43)
Aura yazmış hahahhhahah
Pardon

  • fasulyek  (29.10.18 15:02:18)
İçiniz rahat bir ağız temizliği yapmak istiyorsanız karbonatlı su ile gargara yapabilirsiniz.Eczanede ingiliz karbonatı diye satılıyor.

  • tulumba  (29.10.18 15:02:33)
kullanmalısınız ama sürekli değil ara vererek.

  • tabirimekruh  (29.10.18 15:10:04)
benim diş hekimimim kullanma dedi, kloroben verdi

  • cedex  (29.10.18 15:11:23)
Haftada bir kaç kez kullaniyorum. Yarı gömülü yirmilik dişim koku yapabiliyor. Hem onu da engelliyor.

Aft leri öldürüyor. Ama ağzımı çok yakıyor
  • jackyr  (29.10.18 16:34:18)
Ağız suyu kullanmak baş boyun kanserleri için risk faktörü.

  • Lim5  (29.10.18 17:37:22)
Lim5'in de yazdığı gibi alkol içeren ağız gargaralarını kanser riski ile ilişkilendiren çalışmalar var.

  • espandon  (29.10.18 18:19:39)