[]

copy-paste yapılamayan sitelere çözüm

meslek icabeı sürekli bilgi içerikli yazılar kopyalayıp yapıştırmam lazım ama sitelerin bir çoğu bu şekilde çözümü var mıdır? (telif falan söz konusu değil. kamuya ait yargıtay kararları veya kanun maddleri ve içtihatları)
 
İnternette biraz araştırdım. Proxy siteler aracılığıyla bağlanarak ya da google chrome'un javascript özelliğini kapatıp siteye bağlanarak kopyalama korumasını aşmak mümkünmüş.

baktığım link de bu: www.shoutmeloud.com
  • hitokiri kenshin  (29.10.18 13:51:00) 
firefox'ta okuyucu görünümü aç diye bir şey var. kopyalanabilir oluyor. chrome'da da aynı özellik olması lazım.


  • belkider  (29.10.18 14:41:47) 
firefox kullanıyorsa"no script", chrome kullanıyorsan da "scriptsafe" eklentisi kur. Kopyalamaya izin vermeyen sitelerde açarsan sağ tuşu kontrol eden scriptler dahil hepsi devre dışı kalır, rahat rahat kopyalarsın.


  • kimlanbu  (29.10.18 15:51:11) 
ben de sormuştum burada.
chrome'da ctrl+p yaptiginda veya sağ üst köşeden yazdır'a bastığında çıkan pencerede seçebiliyorsun.

  • tabudeviren  (29.10.18 16:36:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.