Kaç kuzeniniz var ve kaç tanesiyle görüşüyorsunuz?

Şimdi saydım. Anne tarafından 27 tane varmış. (Yuh lan) Kore gazisi dedem fena çalışmış. 8 çocuk. Onun çocukları da ortalama 3 çocuk yapmış. Çoğu yaşıtım olmadığı için sıfır iletişim. 2-3 tanesini hiç görmedim bile.

Baba tarafı 15 tane. 2-3 tanesiyle görüşüyorum sadece. Biriyle çok sık.

hala-teyze-amca-dayı sayısı 11
kuzen sayısı:5
yolda görsem tanıyacağım: 0
  • neverlose  (29.10.18 00:43:27)
sayıyı bilmiyorum ama çok var. hiçbiriyle görüşmüyorum, çünkü onlardan hep ayrı yaşadım dolayısıyla bir bağ oluşmadı, görüşülecek bir durum da yok yani.

  • tabirimekruh  (29.10.18 00:44:38)
Toplamı 30'u geçiyordur muhtemelen. 1'iyle görüşüyorum ara ara. 2-3 tanesini denk gelirsek görüyorum 1-2 yılda bir kere falan. Diğerlerini ölene kadar görmesem aklıma gelmezler görüşmek için.

  • ms brownstone  (29.10.18 00:46:16)
Tanıdığım 16 tane var. (Akrabalık ilişkilerim hiç iyi değildir, baba tarafında daha kuzenim var mı bilmiyorum)
3 üyle görüşüyorum.

  • filipis  (29.10.18 00:47:04)
15-20 tane var ama en büyüğüyle aramızda en az 5 yaş var. Ben de kuzenler yerine kendimden 2 yaş küçük kardeşimle görüşüyorum daha çok. :D

  • datnet  (29.10.18 00:47:10)
1 kuzenim var
Benim gibi olan var mı acaba

  • fasulyek  (29.10.18 00:47:57)
15 kuzenim var toplamda, 4üyle görüşüyorum.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (29.10.18 00:49:36)
23 +-3 bende var. birinin bile selamını almam. allah kitap der keraneye gider, vatan millet der sen askerde yattın der bedelli yaparlar, ben yüksekova'da 12 ay yaptım 2 şarapnel girdi sağ baldıra. gerçekten benim umrumda değil, orada ne aslanlar var yanımda şehit düşen. ama bu adamların o goygoyu edip üstüne bedelli yapması ağrıma gidiyor.

edit: 4 goy goy 6 bedelli var. görün siz ne aslan var bizim sülalede ki bunların 2 sinin babası da bedelli.
  • dirildimde geldim  (29.10.18 00:55:53 ~ 00:59:23)
7 kuzenim var. Aile ortamlarinda denk geldikce. Ozel olarak gorusmuyorum hicbiriyle. Aileye karsi biraz yabaniyim.

  • red g  (29.10.18 00:56:38)
Total 42 idi simdi 40 kaldi.hepsini iyi tanirim.iyi tanidigim icin bi 10 tanesiyle gorusmuyorum.bunlarin ikisi bildigin hirsiz,biri ugursuz,bi abla kardes var sevimsizligin dorugunda,biri amerika da son duydugum homeless olmus kimseyle irtibat kurmuyor bir milyon dolar gibi parayi hic etti,geri kalanini severim.bayramlarda falan en az 20 si cikip gelir toplu yeme,icme olaylarina girilir,genelde kimsenin eve donecek hali kalmaz evin heryerine dagilip uyunur.neredeyse hepsi egleceli basarili yaratici insanlar.

  • duptıs  (29.10.18 00:59:04)
sayisini bilmiyorum.

keske 1 olsaydi, canim kuzennn <3 diye post atsaydim.

hepsi birbirinden kiro. hicbiriyle gorusmuyorum.
  • supergirl  (29.10.18 01:00:40)
Baba tarafından yok, ana tarafından 14 tane var. Bir tanesiyle aram iyi. Diğerlerini cenazelerde ve düğünlerde falan görüyorum.

  • eazy  (29.10.18 01:03:11)
bi ara saydım 83 tane kuzenim varmış. ben de çok şaşırdım ama 83 tane çıktı. toplamda 5-6 tanesi ile iletişimim mevcut. kalanların çoğunu yolda görsem tanımam ki hepsi de akranım sayılır.

  • rahat ya  (29.10.18 01:23:23)
anne tarafı 6, baba tarafı 6 kuzen. görüştüğüm kuzen sayısı 0. bir tanesini hiç görmedim bile, doğmuş büyümüş falan çok sonra haberim oldu.

  • theseachange  (29.10.18 02:15:26)
4, none.

  • sacrilegious  (29.10.18 03:50:16)
0.

  • idonthaveatvset  (29.10.18 06:02:09)
1.
pek gorusmuyoruz malesef.

  • cooperr  (29.10.18 06:30:48)
Anne tarafı: 19 galiba emin değilim unuttuğum dayı/teyze ya da kuzen olabilir.
Anlaşıldığı üzere hiçbiriyle görüşmüyorum.

Baba tarafı: 7
Hepsiyle görüşüyorum sadece 1 tanesini gönülden seviyorum.
  • mutekebbir  (29.10.18 10:16:29)
sayısını bilmiyorum 80 vardır

ki babam 11 kardeşin en küçüğü annem 11'den son dörtlüde
yani, benim özellikle baba tarafından kuzenlerin %25'i anne-babamla yaşıt veya ondan 10 yaş filan küçük. bekar olan kuzenim baba tarafında 4 anne tarafında 11 tane, biri özürlü evlenme durumu yok.

80 kuzen varsa 65 i evli sırf 2şer çocukları olsa 130 yapıyor kuzen çocuğu, ki daha fazladır çünkü babamların neslinde ortalama 4 er çocuk var. haliyle onların çocukları benim yaşım civarındalar.

e ben 35 yaşındayım zaten yani bunlar da evliler genellikle ve çoktan 2şer çocukları oldu (tabi daha genç olup evli olmayan da var) .burayı artık saymıyorum.

görüşüyor muyum: kimiyle tatilde özellikle buluşacak kadar. kimiyle ev gezmesi şeklinde, bazısını özel ayarlayarak bazısını yine mi geldiler diyerekten... kimiyle köyde bayramlarda, memlekette düğünlerde. ama bazısıyla 3 dakika bazısıyla 3 gün. çok değişken.
hayatımda hiç görmediğim kuzenim yok, ama farklı dönemlerde farklı sıklıklar var.
kuzen çocuklarında da görmediğim yok.
onların çocuklarından var tek tük.
  • niye ama  (29.10.18 10:50:23)
yanlış saymadıysam eğer beş kuzenim var, o kadar uzağım laksdaf. hepsiyle aynı şehirdeyiz, dördünü toplasan dört kez görmemişimdir, onlar da bayramda bize geldikleri zaman. diğer kuzenimi teyzemin çocuğu ve yaşı bana yakın olduğu için biraz daha fazla gördüm. akraba ilişkim hiç yok, yabaninin tekiyim.

  • nice tnetennba  (29.10.18 11:43:30)
6 kuzenim var; sadece 2 tanesiyle görüşüyorum. Diğerlerini tanımıyorum :/
Kafa yapısı uymaz vs görüşmezsin de tanımıyor derecede olmak kötü gibi.

  • antikitleruhlu  (29.10.18 12:15:59)
Toplam 12 kuzenim var. 4 tanesini yolda görsem tanımam, daha önce hiç tanışmadık tiplerini bile bilmiyorum. Geriye kalanlarla da görüşmüyorum. Yani sayı bende de 0.

  • i m cool with that  (29.10.18 12:21:25)
6 kuzenim var. Birisiyle haftada bir, digerleriyle de aile bulusmalari olunca görüsebiliyorum.

  • chitosan  (29.10.18 12:47:11)
26 kuzenim var, sık görüştüğüm 12 tanedir( bunların eşleri ve çocukları hariç )
Gerisi küçük, gerisiyle 2 3 ayda bir görüşüyoruz.

  • damla sakızlı dondurma  (29.10.18 12:47:19)
40+ Hepsiyle uzak mesafelerde, hatta bazılarıyla ülke dışı mesafede olduğumuzdan hiçbirisi ile sık bir görüşme imkanım yok. fakat 10-15 tanesini her sene mutlaka, bir kere de olsa görürüm. 2-3 tanesi ile de aram çok iyidir.

  • biravekahve  (29.10.18 12:51:56)
Şimdi saydım: 32 kuzen, 19 da kuzen çocuğu var. Hiçbiriyle bireysel olarak görüşmüyorum.

  • pike  (29.10.18 13:08:58)
Saydım anne tarafından 14, baba tarafından emin değilim, kuzenlerimden 2 tanesiyle (teyzemin kızları)yakın kuzenlik ilişkim olmuştur yıllar içinde, hem de farklı şehirlerde yaşamamıza rağmen, hala da sadece o ikisi ile görüşüyorum, o da yılda ya da iki yılda bir kere, biri Amerika, diğeri Kanada'da yaşıyor, anne tarafından diğer kuzenlerimi en son 7 yıl önce Kanada'daki kuzenimin düğününde gördüm, ondan önce de 12 sene önce Amerika'daki kuzenimin düğününde görmüştüm, artık evlenecek kuzen kalmadı, büyük ihtimal bir daha görmem, şimdi yazarken fark ettim, cenaze olursa görürüm:(

Baba tarafından kuzenlerim benden yaşça çok büyükler, benim yaşımda hatta benden büyük çocukları var, onlardan da bir tanesi ile arada bir babamı aradığında telefonda konuşuyorum.
  •   (29.10.18 13:26:03)
1.

yas farkimiz 18.
  • telaffuzu cok tatli fransizca kelime  (29.10.18 15:26:03)
Baba tarafından hiçbiri ile. Bayramdan bayrama.
Anne tarafındakiler ise henüz ufak, onları da bayramdan bayrama.

  • retiredcolonel  (29.10.18 15:45:32)
saydım 44 kuzen var. hepsini tanıyorum tabii ki. hepsiyle de düğündür cenazedir bayramdır görüşürüz. görüşmediğim yok.

  • naksidil  (29.10.18 16:39:07)

  • toua tokuchi  (29.10.18 16:42:37)
totally 20; görüştüğüm 0

  • fragile lady  (29.10.18 16:44:43)