[]

iş bankasının 2001 yılındaki hisselerinin toplam değeri nedir acaba?

veya 2001 yılında 5 milyon TL olan hisse toplam hisselerin yüzde (veya binde) kaçına tekabül eder. Veya 2001 yılındaki 5 milyon değerindeki hisse şu an ne kadar yapar?
 
1 eylül 2011'i baz alırsan yine 5 milyon TL

tr.investing.com(c)

enteresan şekilde link çalışmıyor.
  • liberal  (26.10.18 16:51:34 ~ 16:52:37) 
@liberal'in dediği şey şirket sermayesi bölü hisse adedi. @ground'un sorduğu şey de market cap dediğimiz olay.

soruya gelecek olursak, iş bankası'nın çeşit çeşit hissesi var. ama borsada alıp satabilecğin en basit hisse ISCTR. onun da investing.com'daki en eski değeri nisan 2002, 1.090 diyor. şu an ise 3.93 en son rakamı. dolayısıyla yaklaşık 4 katı yapar. çok prim yapmamış, şaşırdım açıkçası.

toplam hisselerin ne kadarı yaptığına da 2001 yılına ait hisse adedine bakıp, fiyatla çarparak kolayca bulabilirsin. şimdi onu aramaya biraz üşendim. 2001 yılının yılsonu bilanço raporunda vardır ama.
  • zipf  (26.10.18 18:34:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.