En faydalı TOEFL önerileri...

1 ay sonra TOEFL sınavına gireceğim. Kitap ne alayım? Hangi internet sitesi daha net ve anlaşılır? Hangi yöntemi tavsiye ediyorsunuz? Özellikle speaking bölümünden yüksek almam lazım ve kendimi en zayıf hissettiğim bölüm de speaking. Speaking nasıl geliştirebilirim, hangi yöntemleri önerirsiniz? Özellikle speaking bölümünde sorular nasıl oluyor? Geçmiş TOEFL sınavlarını nereden bulabilirim? TOEFL sınavına çalışılmaz diyenlerinizi de saygıyla karşılıyorum ama bence her sınava çalışılır. Sınavın sistemine aşina olmak için bile çalışılması gerektiğini düşünüyorum. Çok soru sordum, şimdiden teşekkür ettim.

speaking geliştirmenin tek bir yolu var; pratik. rastgele birileriyle konuşmak da faydalı ama hatalarını düzeltecek bir öğretmenle çalışmak daha iyi.

rastgele çalışmak için en doğru yol; discord. internete bakarsan çeşitli farklı kanallar var discord'da rastgele birileriyle pratik yapabileceğin.

hoca bulmak için benim bildiğim en kolay ve ucuz yol; verbling. saati 50 tl'ye kadar hoca bulabiliyorsun. benim çalıştığım iki hoca vardı, jasna ve mark. jasna çok tatlı ve yardımcı bir kadındı. mark'tan pek o kadar memnun kalmadım.

jasna: tr.verbling.com

mark: tr.verbling.com
  • captainobvious  (26.10.18 13:21:35)
Youtube kanalları var bu konuda. Örnek sınavlar, tavsiyeler falan bulunuyor. Bir göz atın, sınav formatına aşina olursunuz.

  • ovungec zeus  (26.10.18 13:32:40)
youtu.be

Bu youtube kanalinda spekingteki 6 sorunun nasil oldugu ve nasil cevaplanacagi anlatiliyor ayri ayri. Bence faydali.
Onun disinda da cok sayida video var speking ile ilgili.
  • havada bulut  (26.10.18 15:19:31)