Son sınıfta okul değiştirmek

Arkadaşlar diyelim Eskişehir Üni’de Pdr okuyorum, son sınıfa geldim, 3 sınıfın derslerini aldım

Son sınıfa geçmeden o seneki üniversite sınavına girdim, Yıldız Teknik Pdr kazandım (daha yüksek olsun puanı) Yıldız Teknik’e kayıt yaptırdım. Eskişehir’deki tüm derslerimi Yıldız Teknik’te saydırdım, sadece son sınıf derslerim kaldı. Bir senede Yıldız’dan mezun olabilir miyim?

Bir üniversitede en az iki sene okuma zorunluluğu diye bir şey var mı yoksa?

Teşekkürler.

Yıl bazlı değil, genelde intibak işlemine getirilen bir sınırlama vardır. İlgili yönetmelikte yazar. Lisans programları için %50 oluyor diye biliyorum. Yani programda derslerin max %50sini saydırabilirsiniz.

Ek olarak ders içeriklerinde %80 filan örtüşme aranır, program ya da ders isimleri aynı olsa bile intibak işleminde her şey sayılır diye bir kural yok yani.
  • depol  (25.10.18 12:08:25 ~ 12:10:40)
İsim aynı içerik aynı olsa dahi, derslerin kredisi tutmuyorsa da saydırılmayabilir. Derslerin kredisi tutsa da saymama durumları olabilir. Bir yıl belki neyse, ama 3 yıllık dersin firesiz hepsinin, ya da hepsine yakının sayılması imkansız gibi geliyor bana.

Aynı üninin aynı bölümünün ikinci öğretiminden birinci öğretimine geçen kişilerde bile bazı derslerin sayılmadığına şahidim.
  • diyanet takvimi  (25.10.18 12:59:47)