[]

çipli kimlikle ukrayna'ya giden var mı?

bankadan yurtdışı çıkış harcı yatıracaktım ama kimlikle geçişte dekont kabul edilmiyormuş, havaalanından pul almak gerekiyormuş. doğru mudur?
 
kimlikle çıkarken pul almaya gerek yok diye biliyorum


  • prasinos  (24.10.18 16:15:07) 
Çipli kimlikle 2 kez gittim. Eylül 2017 ve Mart 2018 olmak üzere.

İkisinde de havaalanından pul aldım.
  • someonewalksalone  (24.10.18 16:18:40 ~ 16:19:44) 
Harç Pulu pasaport için değil Yurtdışına çıkış için. Dolayısıyla kimlikle gitseniz bile harç ödeyeceksiniz.
Pasaport ID yerine kimlik no giremediklerinden sistemi o şekilde güncellemediklerinden banka kimlik için işlem yap(a)miyor olabilir. Ama havalimanindan 7/24 temin edebilirsiniz. İyi uçuşlar.

  • grobet  (24.10.18 18:35:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.