Şöyle bir site kursam sizce tutar mı?

Ekşi duyuru'nun sadeliğini ve direkt ihtiyaca yönelik olmasını seviyorum.
Detaylara boğulmamış, tık tık işini görüyorsun, pratik.

Yaşadığım ilçede (Çatalca) internet üzerinden ulaşabileceğiniz kimse yok. Hani aktif bir twitter hesabı olsun, ne bileyim belediyenin bir sosyal medya hesabı olsun elle tutulur hiçbir şey yok. Yaşadığım yerle ilgili bir eleştiri yapacak olsam kimseye anlatamıyorum. Bir etkinlik yapılsa, acaba katılan olur mu desen kime söyleyeceksin?

Sadede geliyorum.
Duyurunun aynısı gibi bir sistem yazayım diyorum. Ufaktan sağa sola sticker yapıştırarak reklam yapayım, ilçenin mesajlaşma panosu haline gelsin, etkinlikler, eleştiriler oradan yapılsın, herkes aşina olsun istiyorum.

olur mu sizce öyle bir şey?
maddi olarak bir beklentim de yok şimdilik. tutarsa herkese benden cips-kola.

Neden twitter hesabı açmıyorsun bunun yerine

  • rakicandir  (24.10.18 00:19:31)
Facebook grubu açsan onu duyursan daha çok kullanılır bence

  • kronik  (24.10.18 00:23:30)
Twitter private olmaz o yüzden elenir ama facebook grubu ve veya sayfası direk bu amaca hizmet editor.

  • the real brad pitt  (24.10.18 00:26:56)
Craigsllist diyorsun?

  • fever  (24.10.18 00:30:21)
Önce sosyal medyadan insanlara ulaş daha sonradan duruma göre web sitesi kurman daha yapılabilir.

  • murtiii  (24.10.18 00:30:51)
facebook grupları bunun için kullanılıyor. hazır kullanıcılar da var sonuçta.
ama pek tavsiye etmem. bu aydınlık seviyesinde sonuçları hoşunuza gitmeyecektir.

  • ozdek  (24.10.18 00:35:36)
Umut Sarıkaya’nın bir yazısında vardı. 3 tane köyün sitelerini yapıp yönetiyordu. Sonra da boka sarıyordu hepsi.

  • malheiros  (24.10.18 00:36:19)
Tutmaz. Kucuk yerler bunlar, insanlar buna tenezzul etmez. Normalde cok tesvik ederim insanlari girisime/yenilige. Ama bu tutmaz.

  • Deathrow  (24.10.18 00:41:49)
o kadar çok tutmaz dediniz ki hayata küstüm arkadaşlar

  • işimdeyim gücümdeyim  (24.10.18 00:44:02)
Forumlar ise ayrı bir cumhuriyetti sanki... “Gündüllü dedeye yapılan ayıb” adlı başlıktaki amansız tartışma, nasıl olduysa “Türkiye’yi masonlar, dünyayı ise uzaylılar yönetiyor anlayın bunu artık” iletisi ile son buluyor, forum başlıkları yer yer “Moderatör at bu adamı! Dibekövenliliğe yakışmayan insanların bu forumda işi yokkkkkkkk” feryatları ile inliyordu.

  • malheiros  (24.10.18 00:47:59)
yine bilirkisiler toplanmis dogmamis cocuga don bicmisler.
isini ciddiye aliyosan bunlari yapabilirsin;

1) sahaya in. mahallenin nabzini tur. ihtiyac var mi? hangi sekillerde kullanilabilir? yerelligi nasil firsata cevirebilirsin? en basta hedefledigin kesim bunun icin yeterince 'dijital' mi? surdurebilir bir is mi? bunlarin kanitlarini ilk elden gormen lazim. basla sormaya.
2) prototip yap. bolca. low veya high farketmez; sadece yap. elin alisir, gerektiginde gosterecek materyalin olur.
3) tutacaksa bir seyler; kesinlikle bu ilk fikrinden cok farkli olacaktir. aramaya devam et.
4) maddi beklentin yoksa bile yarat. standart bir insansan; bu is olacaksa bile sirf motivasyon eksikliginden olmayacaktir. para seni dinc tutar.
  • groove  (24.10.18 00:49:29)
bilirkişi olmaya gerek yok tutmaz işte. hadi geçtim tutsa tüm mahalle kullansa kaç yazar allasen sahaya in nabız tut falan yazmış ahahh, alt tarafı bir mahalle, potansiyeli nedir yani. aç facebook grubunu geç.

  • rotten head  (24.10.18 04:40:56 ~ 04:42:13)
Facebook'tan başlamak daha iyi olabilir ya da catalcahaber yapabilirsin insanların haber içeriği girdiği bir sistem.

Bu yapacağın çalışma catalcada tutar mı bilmem ama şirketlerin böyle bir platforma ihtiyacı var. Anonim dedikodu yapacak şirket içindeki usulsüzlükleri paylaşacak bunun dışında da şirketten şirkete değişir mesela bir şirket için gezi plani nerede kalınır vs gibi tecrübe paylaşımı önemli

Aslında eskiden şirketler için olan kısmı çok tutardı şimdi insanlar guvenemez başına iş geçer diye
  • boomboom  (24.10.18 07:17:54)
Çatalca küçük bir yer değil, tutma ihtimali var ama çok fazla ticari bir getirisi olacağını sanmam.

Forumlar bir bir kapanıyor, yeni forum neredeyse hiç açılmıyor. Facebook grupları bitirdi forum işini, twiter bu iş için uygun değil gibi.

Hem haber içerikli hem bilgi hem de dedikodu/şikayet içerikli bir şey yapabilirsin.

Biraz asparagas biraz dedikodu biraz da merak uyandıracak şeyler girilirse insanlar girip bir bakayım diyebilir.

İlk zamanlar ilçedeki firmalar mağazalar hakkında ücretsiz haber ve reklam girersen insanlar kendi haber ve reklamlarını görmek/göstermek için girmeye/girdirmeye hevesli olur.

İki tane aklı başında liseliye yetki verir haber vs girmelerini sağlayabilirsin.

Denemeden olmaz, unutma şimdiki bir çok tutmuş işe en başında bir çok kişi "bundan bi bok olmaz" dediler.
  • John Bloor  (24.10.18 09:06:03)