kefir sorusu

selam romalılar,

kefir yapayım evde dedim ama olmadı.
marketten alıyorum. sizce markette satılan kefirler faideli mi ?

kimisi boşuna marketten satılanı almayın diyor. evde kefir yapan arkadaşlarımın tamamı zehirlendi yada ishal oldu.

doktor bağışıklık sistemi için kefir iç demişti.

iyi geceler.

Migros /kefirzadem mi kefirdanem mi ne var. Onu alın.

  • kisa  (23.10.18 22:12:49)
Nasi yapiyosunuz ki kefiri? Cok basit aslinda zehirlenene de hic rastlamadim, sonucta peynir mayalamiyorsunuz - o tehlikeli. Bence markette islenmis urun almayin.

  • superfluid  (23.10.18 22:14:49)
superfluid +1

nasıl başardınız evde kefirle zehirlenmeyi yahu? çok mu beklettiniz, sütünüz ya da mayanızda mmı sorun vardı? yoksa biz evde yapıyorduk bir şey olmuyordu.
  • ruh i tibbiye  (23.10.18 22:19:03)
merketten kuru maya aldım, iki litre süte koydum. öyle yani.

  • kulustur  (23.10.18 22:26:38)
yıllardır evde kefir yaparım, kefirden zehirlenmeyi ilk defa duyuyorum, istisnai örnekleri genelmiş gibi kabul etmeyin bence, maya bulursanız evde kefir yapmak çok basit ve daha sağlıklı.

  • gezegen olan pluton  (23.10.18 23:12:43)