[]

Hakiki katkizsiz bal nerden bulunur?

10 kavanozu 100 tl olanlardan degil, hakiki bali nerden bulurum, kime güvenebilirim?:)

edit: Istanbul da nerede bulabilirim?


 
annemler bodrum'da çilek diyarı diye bir yerden getirmişler. yediğim en güzel bal sanırım. ama telefonla sipariş gibi bir durumu var mı bilmiyorum.


  • muslugubozukhayrat  (23.10.18 15:43:39) 
eğriçayır markasını tavsiye ederim


  • eja  (23.10.18 15:45:55) 
Muğla'nın köyceğiz balı meşhur. Aynı isimde ballar internet adreslerinde satılıyor.
(git: )www.koycegizbali.com

  • pochina  (23.10.18 18:41:53) 
tekzenlerde satılan bir marka vardı. adını unutun şimdi. oraya da bakabilirsiniz. evet hırdavatçı olan tekzen.


  • balik kraker  (23.10.18 18:53:09) 
Egricayir Türkiye'nin en iyi ve en güvenilir ballarindan bir tanesi . Organik pazarlarda ya da online satış kısmından tedarik edebilirsiniz


  • akil adamlarin en akili  (24.10.18 01:38:53) 
Marketlerde veya başka yerlerde markalı olarak satılan hiç bir bala %100 güvenemezsiniz. En kaliteli bildiğiniz markalar bile balın tamamnını kendi üretmiyor üreticilerden topluyor.

Üreticilerin de neredeyse tamamı akşam olunca kovanlara şeker veriyorlar, hem de kompresörle basıyorlar şekeri.

Bilinen markalarda sahte bal olmaz, ama şekersiz çok zor.

Sahte bal ile şeker yedirilmiş arının balı aynı şey değil, karıştırmamak lazım.
  • John Bloor  (24.10.18 10:35:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.