BES şart bi durum mu?

Maaştan 60-65 lira BES’e kesiliyormuş. Bu işlerden hüç anlamam, işveren bence iptal etme yararlı desi ama iş arkadaşlarımın hepsi iptal etti. Artısı eksisi nedir ince bilgilendirirseniz sevinirim.

- Zorunlu
- Otomatik katılım ile her yeni başladığınız işte tekrar başlıyor.
- 2 ay içinde hemen çıkma hakkınız var. 2 aydan sonra süreç biraz zorlaşıyor ama yine de çıkabilirsiniz.
- Yeni bir tasarı vardı haberlerde. Buna göre BES'ten 3 yıl boyunca çıkılamayacaktı. Akıbeti ne oldu bilmiyorum.
- Ben çıktım. Ama iş değiştirdiğimde tekrar başlayacak. Bu tasarı yasalaşırsa da zaten 3 sene çıkamayacağım gibi görünüyor.

Eyyorlamam bu kadar.
  • monogram  (23.10.18 15:24:23)
Hiçbir faydası yok. Sözlükteki başlığına bir göz atarsanız herkes yazmış zaten olumsuz yönlerini.

  • mutlusismankedi2015  (23.10.18 15:28:03)
ben 10 sene sistemde kalmış bu iş ilk çıktığında girmiş biri olarak 2. bes im ile devam ediyorum mutluyum. az biraz kafan kurtarıyorsa ayrı bir birikim olabilir üstelik devlet katkısı ile katlanıyor. ne beklediğine bağlı. fonlarını güzel yönetirsen 10 sene sonunda eline güzel bir para geçiyor.

  • eja  (23.10.18 15:53:00)
ben kendim birikim yapacak kadar finansal zekam yok diyenlerin birikim aracı.
ben şahsen hayırlı olsun diye sms geldikten 10 dk sonra iptal ettirdim.
zaten benim gibiler yüzünden zorunlu hale getirmeye çalışıyorlar.

allaha şükür kendi birikimimi kendim yapabiliyorum. başkasına ihtiyacım yok.
  • ozdek  (23.10.18 16:10:22)
bize yaptılar, hemen çıktım. o para birikse ne olur birikmese olur, kendin biriktir daha iyi. şaka gibi. online çok kolay iptal edebiliyorsun. ilk 2 ay içinde çıkmazsan kesinti yapıyorlar.

  • sir gawain  (23.10.18 16:43:31 ~ 16:45:00)