ideal ofis sicakligi

ofisi paylastigim kadin (50) surekli cok sicak diyor ve benimle kalorifer kavgasi yapiyor. az once yine kapatti ki ofis termometresi 21 dereceyi gosteriyordu (su an 19 derecelere dustu). bu durumda napmali? Sizin ofisiniz/calisma ortaminiz kac derece?

Yaz kış 21 derecede sabit tutuyoruz.

  • fotrsapka  (22.10.18 08:29:00)
Abla menapoza girmiş demek ki, anlayışlı olmak lazım ama insan için sağlıklı ortam ısısı 21-22 dir. Kendisine bunu anlatıp biraz daha hafif giyinmesini isteyebilirsiniz.

  • John Bloor  (22.10.18 08:55:08)
Menopozlu abla ya allah kolaylık versin :)
Ben soğuğu hiç sevmem, 25-27 derece arası iyidir. Yazın klimayı 26 dereceye ayarlıyoruz, kışın 28-29 dereceye. Şimdi bizim ofiste klima çalışmıyor ama masamın altında yağlı radyatörüm var onu açıyorum sabahları.
Not: Ofisi iki erkekle paylaşıyorum.
  • pati  (22.10.18 09:03:46)
23-24 arasinda calisiyoruz. Bilimselli makalelere gore 21-22 daha iyiymis. 19 cok dusuk :/

  • fever  (22.10.18 09:08:03)
Normali 21 derecedir. Ideali yani. Ama ben 23civarinda daha konforlu hissediyorum.

  • stavro  (22.10.18 09:09:07 ~ 09:09:30)
stavro+1

Bunu diyen kişi nasıl giyiniyor, siz nasıl giyiniyorsunuz? 50 yaş menapoz dönemine denk gelebilir, empati kurmak iyidir. Öte yandan çok üşüyorsanız bir konuşup ara yolu bulun derim 21-23 derece arası normal.
  • SiyamkedisiZorro  (22.10.18 10:44:05)
@SiyamkedisiZorro ben kazak o tshirt giyiyor su an

  • lifeframe  (22.10.18 11:22:33)
bu işin tek çaresi var. hiç kibarlaşmadan açık açık "senin menopozunun derdini çekmek zorunda değilim" demen lazım. yoksa ne dersen, ne yaparsan yap abla hep of pof yapacak, birde menopoza girdiğini kabullenmiyolar sanki hava cidden 43 dereceymişte biz malmışız gibi davranıyolar. en mantıklısı açık açık söylemek. ben birlikte çalıştığım insanlara böyle yapıyorum.

  • Tears of Devil  (22.10.18 13:02:32)