[]

evde buğday birası yapanlara soruyorum

butik bira forumda herkes köpürüyor yazmış. köpürüp hava kilidini tıkıyormuş hatta. dün öğlen kurdum, hiç köpürmedi, normal gulukluyor. bir terslik olabilir mi? sizinkiler köpürdü mü?
 
www.butikbira.com

Bunu mu yaptiniz? Sekerle yaptim bundan, kopurme normal seviyedeydi. Sicaklik kac suan?
  • ykyt  (21.10.18 10:44:06) 
evet bundan. şeker kullandım ben de. 22-23 °C. köpürme belirtisi hiç yok.


  • pati  (21.10.18 10:47:30) 
kitle gelen mayayı kullandıysan köpürmez. ale mayası o. buğday mayası kullandıysan ve sıcaklık 18 in altındaysa yine köpürür ama hava kilidinden taşmayabilir.

özet: kit mayası kolay kolay taşma yapmaz (mj buğday hariç, ondan gerçek buğday mayası çıkıyor)
  • aktuelbimurunu  (21.10.18 10:47:32) 
köpürmedi.


  • babilbaligi  (21.10.18 15:22:47) 
benim köpürmüştü. stout daha çok köpürmüştü ama.


  • inheritance  (22.10.18 09:55:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.