Yumruk atmak

Daha önce hiç denememiş ve dövüş sporlarıyla uğraşmamış hafif sıklet ince bilekli bir kadın savunmasız olduğu anda bir erkeğe yumruk atabilir mi?
Aklıma gelen ihtimaller; ıskalamak ki bu en kötüsü olur, elimin çok acıması hatta kırılması, ufak çocuk yumruğu gibi hiç acıtmaması. Çünkü böyle bir durum olursa tam olsun karşındakinin yüzü gözü morarsın istiyorum.

Not: şiddet yanlısı değilim.

Yumruk atacak elin boyutu ve bir lira karşılaştırma açısından.
eksiup.com

Eşit:killerbee yazınca aklıma geldi o yumruk atma makinelerini denemiştim şiddeti 50 mi ne aşırı düşük bir şey çıkmıştı :/

Aslında ilham kaynağım bu abla ne güzel vuruyor
m.youtube.com

ben bi kere yumruk attım, şu lunaparklarda olan balonlar varya, hani vuruyosun ne kadar vurduğunu gösteriyor. tutturamadım, bi tur döndüm olduğum yerde. hehehe biraz alkollüydüm belki de onun etkisi ama rezil olmuştum, arkadaşlar puhauah diye patlamıştı.

anladım ki güç uygularken isabetli hale getirmek gerçekten zor.

el parmaklarını gevşek bırakırsan kırılabilir.

hatta herşey olabilir sadece parmaklar değil, bileğinde kırılabilir.

bunun dışında tehlikeli noktalara vurursan karşındakini öldürebilirsin bile.

boğazdaki kemik(ismini çıkaramadım) boğma ve asılma vakalarında kırılan kemik.

ikincisi buruna aşağıdan yukarı şekilde aparkat vurarak kırmak. burundan ölünür mü bilmem ama boğazdan olur, yine boyun çevresine çok az bir bası uygulayarak vurulan bir nokta var insan yığılıp kalıyor, belki oraya vurursan ani kalp durması da olabilir.

belki boynun kritik bi kaç noktası daha vardır ama bilmiyorum.
  • killerbee  (20.10.18 20:54:44 ~ 20:57:22)
bilek kırılabilir. boksörler eldiven içi el sarımı yaparlar. düşünün yıllarını boksa vermiş insanlar dahi antrenman için bile olsa bileğini sararlar. bileğiniz güçsüzse zarar görmesi kesindir sağlam bir yumrukta. sokak dövüşçüsü değilseniz tabi.

  • tukenmez adam  (20.10.18 20:57:08)
yumruğu atarken iki ihtimal var ıskalarsın ve mevlana olursun yada tutturur 2 gün bilek ağrısı çekersin ha tutturursan karşıdaki 1 hafta mor gezer tabi.

kendini böyle güçsüz vs sanma yumruğun kuvveti sandığından fazla etkiliyor karşıdakini.
  • basond  (20.10.18 20:58:27)
Eğitim ve/veya şans faktörü olmadığı taktirde, yumruk atanın canının yumruk yiyenden daha çok yanması büyük olasılıktır.

  • oguz altun  (20.10.18 20:59:49)
Yumruk işi yalan olur, doğru teknikle vurulmadığı sürece erkek de elini kırar kadın da, kendini böyle bir durumdan kurtarmak isteyen bir kadın erkeğin en hassas olduğu bölge olan testislerine tekme atıp kaçmalı. Tabii cinsiyetçilik gibi algılanmasın, kendine güvenemeyen bir erkek de aynı hareketi yapabilir. Onun dışında yok illa yumruk atacam falan dersen boynun iki yanı-kulak arkasının biraz altı ya da şakağa vurabilir ki şakağa vurursa eli kesin kırılır bu arada, onun dışında gözlere çalışılabilir vs. Boyun ve şakak sinirleri tahrip edeceği için şok yaratır, gözlere çalışmak da acı verir ama en garantisi ilk söylediğim seçenek maceraya gerek yok.

  • angelus  (20.10.18 21:00:12)
Peki bu konuda kendimi geliştirme ihtimalim var mı illa kum torbası mı alıp yumruklayayım :D

  • pastörizesüt  (20.10.18 21:01:34)
ah şu gençler.

rocky filmini izle, merdivenlere vur kendini koş koş dur.

sonra rocky gibi dans et. sonra başlarsın yumruklamaya.

kum torbasını tavana sağlam as, içine bez basılıyor onun öyle ağırlaşıyor ki, üstüne düşerse altında kalır ölürsün.
  • killerbee  (20.10.18 21:02:32 ~ 21:02:50)
ben de senin gibiyim, olası bir durumda yumruk atmam, karşıdakine zarar veremediğim gibi kendi canımı acıtırım. o yüzden bacak arasına tekme +1

  • tabirimekruh  (20.10.18 21:03:06)
m.youtube.com Bu abla nasık böyle güzel vuruyor :(

  • pastörizesüt  (20.10.18 21:04:20)
düşünüyorum ben şimdi bir bayanım, karşımda da erkek var.

ikimiz de nötr olarak duruyoruz, ben karşımdaki erkeğe yumruk atıyorum.

hoop ani bir hareketle erkek rolüne geçtim.

yumruğu yedim burnum kırıldı. valla bayanmış kadınmış dinlemem ağzının ortasına ortasına kombo yapar, eşek sudan gelinceye kadar döverim seni. hatta kaldırıp kaldırıp yere bile patlatabilrim. canımı ne kadar acıttığına bağlı.

ciddiyim , bu konularda nezaket falan arama erkeklerde.

sonuç bi yumruk attın ama bi araba sopa yedin. bir de gider şikayetçi olurum.

ilk yumruğu atan suçludur.
  • killerbee  (20.10.18 21:05:16 ~ 21:06:22)
O kadın yumruk atmamış kolunu savurmuş, güç üretirken fizik biliminden yardım almış.

  • angelus  (20.10.18 21:05:46)
@killerbee evet onu da düşündüm ama kalabalık yerlerde olcağı için kurtarılırım diye düşündüm :D
@angelus heh evet omuzdan çıkarmış ben buna da razıyım bunu yapabilir miyim

  • pastörizesüt  (20.10.18 21:07:41)
ya arkadaşım deli gibi kadına şiddet oluyor herkes kafasını çevirip gidiyor, yüzlerce insanın içinde, dükkanların içinde kadınları bıçaklayarak öldürüyolar, kaç defa videolarda haberlerde gördük. kimse kafasını çevirip bakmıyor bile.

sen kalabalığa güveniyorsan zaten yanmışsın. millet daha ne oluyor diyene kadar canını yakarlar, hiç bulaşma.

kadınsın bas çığlığı geç.

bana da boşuna ayı mayı demeyin, ben olabilecek olan bişeyi söyledim.
  • killerbee  (20.10.18 21:08:49 ~ 21:09:49)
sen tekme çalış yumruk işi sakat
www.youtube.com

  • basond  (20.10.18 21:10:01)
Tasaklara tekme at. İlla yimrih atcaksan da yuze degil vucuda at

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.10.18 21:18:15)
yumruğun gücünü küçümsememek lazım.

bazen yanlışlıkla biri elini burnuna çarpıyor ve insanın aklı şaşıyor. şöyle o adrenalinle eli sıkıp burna (ıskalamadan ama) yandan bi geçirdim mi karşıdaki epey afallar. devamını getiremeyeceğini düşünüyorsan o kendine gelene kadar topukla ama.
  • metrobus yoluna kacan angus  (20.10.18 21:36:43)
Bence bir sey yapamazsin. Sahsen bir kizin atacagi yumruk muhabbet kusu isirigi gibi gelir.
Yumruk atmak icin omuz gucu gerekir ki kizlarda olmaz bu. Saglam bir yumruk omuzdan destek alarak gelir.
Bana yumruk atsan senin elin benim suratimdan daha cok acir.
Bana yurmuh atmasin ehehe...
  • stavro  (20.10.18 21:43:04)
bu kırılır ayol!

  • cemiyetin ünlü siması  (20.10.18 21:56:31)
O el ile kavanoz açabiliyor musun ki yırmıh atacaksın?
Çok zayıf, incinir. Ellerin şiir kitaplarının önce, hafif sayfalarına layık görünüyor.

  • zxcd  (20.10.18 21:58:03)
@zxcd pek açamıyorum
@retorique bunla ben bile yüzünü gözünü dağıtabilirim çok fena bu

  • pastörizesüt  (20.10.18 22:06:23)
1 lirayı görünce şoka girdim ben.

eksiup.com
  • killerbee  (20.10.18 22:24:14)
genelde erkekler biraz daha uzun olduğu için yumruk hedefi bulmayabilir, yavaş kalabilir. en iyisi baldırla bacak arasına vurmak veya diz kapaklarına sert bir tekme atmak.

  • Neill  (20.10.18 22:28:51)
yımrığı boğaza at, nefesi kesilsin.

skdjdkdjdk
  • nice tnetennba  (20.10.18 22:41:02)
bileğin düz olması lazım vururken ve nereye vurduğun da önemli. çenesine veya elmacık kemiğine denk gelirse senin canın daha fazla yanar. burun da acıtır. gözüne, kulağına ya da yandan burnuna vurman lazım. ama çok canını acıtamazsan dönüşü kötü olur. kulak üstü denge bozma açısından daha makul bir hedef.

  • prasinos  (20.10.18 22:58:02)
o kalınlığı bir şey ile kıyaslardım ama neyse kıyaslamayım. bu ne bilek böyle ,tekme çalış .
bu bilekle ancak masaj yaparsın yumruk atsan.

  • trablon  (21.10.18 00:12:18)
Ya neymiş bu böyle bilek kırılır falan. O kadar kavga gördüm hiç bilek, yumruk falan kırıldığını görmedim. Yapıştır gitsin, bir şey olmaz merak etme. Tutturamadın mı? Kör dövüşü yaparsın ama en azından gururun ıskalanmamış olur. Kavga durumlarında beni ara.

  • eazy  (21.10.18 01:23:55)
yıllardır sakladığın psikopatı çıkardın demek sonunda. elinin boyutu ve bilek kalınlığı da önemsiz bu durumda. doğru teknikle 10 yaşındaki çocuk bile tek vuruşla adamı bayıltabilir.

  • goodz  (21.10.18 01:25:35 ~ 01:25:52)
  • goodz  (21.10.18 01:35:01)
ben de saate laf edecektim ama yumruğu bende denemeye kalkarsın diye sustum. etrafındaki herkes o saati beğeniyorsa bence saati değil etrafındakileri değiştir.

testosteron kokusundan ve edilen muhabbetten-üsluptan ötürü yeterince bağcılar kıraathanesine dönmüş bu yumruk meselesine bir katkı da ben yapmak istemiyorum, o yüzden bence hiç bulaşma yumruk işine.
  • Bruce  (21.10.18 02:05:59 ~ 02:06:15)
Çalışırsan ve teknik ile doğru yere vurabilirsen adam yerinden kalkamayabilir, ama yerinden kalkıp da daha da hırslanıp ağzınızı yüzünüzü kırabilir.

Yumruk sadece kol ile atılmaz, omuz ve sırt da önemli. Sürekli çalışarak gelişeceğinize emin olun, ama bunu birine vurmak için değil. Yapıyor olabilmek için geliştirin.

Saati ilk başta ben de görmedim, sonradan tekrar açtım fotoyu, normal bir saat işte!

o abla da yumruk atmıyor kolu savurup yaradana sığınıyor zaten.
  • John Bloor  (22.10.18 10:54:36)