spor salonuna gitmeden gelişmek için şunlar yeterli mi?

gümbür gümbür tekno müziklerinden, ter bulaşmış aletlerinden ve oraya gelen abuk tiplerden dolayı spor salonuna gidesim gelmiyor. evde çalışmak istiyorum. evde şunlar var:

2*5kg dambıl
2*10kg dambıl
bükbük ve iki uçtan çektirmeli yay (şuradakilerden: goo.gl)
1 mat

gerektiğinde bisiklete biner, yürüyüş/koşu yapabilirim.
bunlar yeterli midir, değilse neleri almam gerekir?
ya da bunlarla uğraşacağıma bağrıma taş basıp spor salonuna mı gideyim?

edit: 186 cm, 90 kg erkek :)

45 kilo bir kadın değilsen hiç girme bu işlere salona git.

  • angelus  (19.10.18 21:30:44)
Bir de barfiks çubuğu eklerseniz elbette forma girmeniz mümkün. Zamanla bi de daha ağır dumbelllar edinirsiniz.

  • farabi  (19.10.18 21:36:17)
aga ifrit gibi adamsın, bunlar çerez ya.

bence de salona git.
  • Delay Fuze  (19.10.18 21:39:04)
bukbuk(ilk kez duyuyorum adini) ve cektirmeli yay yerine TRX seti al.
dambillar yerine powerblocklardan al daha az yer kaplar daha cok agirlik calisabilirsin
bir tanede de barbell alsan fena olmaz aslinda ama olmazsa olmaz degil.
  • crucio  (19.10.18 21:55:24)
Alete gerek yok, barfix, mekik, şınav. Bunlar yeterli. Kendi vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz sporlar en iyisidir.

  • talasas  (20.10.18 00:29:50)
Evde yatıp göbek büyüteceğine illa ki az da olsa gelişme olur, ama gözle göremezsin bence.

5 kg dambıl nedir hocam :)

Cidden gelişmek istiyorsan çok fazla ağırlıkta dambıl lazım, sehpa lazım, z bar lazım, düz bar lazım, barlar için çeşitli ağırlıklar lazım, düz barla sehpada çalışmak için lack mıydı rack mıydı o desteklerden lazım.

Çok zor yani, barfiks/şınav/mekik gibi vucut ağırlığıyla yapılacak hareketler ile sürekli bir gelişme olmaz. Çünkü ağırlığı arttıramıyaz, farklı kasları çalıştıramazsın.

Sonra mesela en azından 3x8 barfiks yapabilecek seviyeye gelene kadar sırt kaslarını geliştirmek lazım, zart diye barfikse başlayamazsın.

Salonda her hafta birer ikişer kilo arttırıyorsun dambıllarda ya da makaralı makinelerde, cm cm gelişiyorsun.

Evde zor, ama salona gitme imkanı yoksa da popoyu yayıp göbeği büyütmemek lazım. Yapılabilecek her hareketi yapmak lazım.
  • John Bloor  (20.10.18 08:12:12)
Salonlarda tekno calmiyorlar ki. RnB zart zurt caliyor genelde.

Abi ne istedigine bagli yetip yetmeyecegi. Bilemeyiz. Ama iradeli olursan bir seyler illa ki olur vucut agirliginla bile. Ama istedigin seyler olur mu bilmem.
Ama evde olmuyor o is. Evde duzenli calisamazsin.
  • stavro  (20.10.18 08:53:17)