[]

yumurtayı çöpe atayım mı?

4 hafta önce aldım, kartonunun içinde buzdolabında duruyor. üzerinde x3 ekim yazıyor, yani 13 veya 23 olduğuna emin olamadığım için skt'si geçmiş kabul ediyorum. ben çocukluğumdan beri evde hiç dolaptaki yumurta bozulmuş atalım dendiğini duymadım, belki hızlı tüketildiğinden bilemiyorum. 2 tane haşladım, kokusu ve rengi normaldi ama çöpe attım yine de.

ben bu yumurtaları atayım mı?

haşlayıp ezip sokak hayvanlarına versem iyilik mi yapmış olurum kötülük mü ? köpeklerin bağışıklıkları konusunda pek bilgim yok.

 
ye birsey olmaz ya.


  • crucio  (19.10.18 00:58:35) 
yumurtayı bir bardaktaki suya koyun, yüzeye çıkıyorsa yemeyin


  • sys coyg  (19.10.18 01:05:09) 
yumurta kolay kolay bozulmaz. sadece bayatlar, ama yiyeni zehirlemez. belki yedikten sonra ertesi gün osuruğunuz biraz kötü kokabilir ama zehirlenmezsiniz.

tadı normalse kendiniz yiyin. haşlayıp sokak hayvanlarına vermenizin de hiçbir sakıncası yok. bence değildir ama o yumurta bozuk bile olsa, sokak hayvanlarının bozuk gıdadan zehirleneceğini sanmıyorum. onların burnu bozuk gıdayı ayırabilecek kadar gelişmiş.

zehirlenen hayvanlar bozuk olmayan gıdaya karıştırılan koklayarak anlayamayacağı yapay zehirler yüzünden zehirleniyor. bozuk balığı ver kediye, yiyorsa bir şey olmaz, zehirleyecek kadar bozuksa onu yemez zaten.
  • kibritsuyu  (19.10.18 01:10:33 ~ 02:25:43) 
Eskiden yumurtalarda tarih yoktu, buzdolabında da saklanmazdı. Bakkalda buzdolabın önünde (dışı) ayak altında dururdu. Kolay kolay bozulmazdı ama arada çok nadir de olsa bozulan olursa kolayca anlaşılırdı, hafifçe sallayın içinden ses geliyorsa bozulmuştur.

Yani dolapta duran yumurta bir ayda bozulmaz, pişirip bakmışsınız da. Bozulsa çürürdü.
  • John Bloor  (19.10.18 10:40:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.