KickBox vs Vücut Geliştirme

Selam. Halihazırda 3 yıldır vücut geliştirmenin içindeyim. Vücudum gayet iyi diyebilirim.
Daha önce bir dövüş sporu ile ilgilenmedim. Şimdi başlayıp başlamamakta kararsızım.

Normalde haftanın 5-6 günü salona gider ağırlık çalışırdım. Eğer boksa başlarsam 3 gün boks antrenmanı olacak. Bu da demek oluyorki vücut geliştirmeye vakit kalmayacak. Belki 2-3 gün. Hocanın demesine göre 1 gün ağırlık çalışabilirim. Fazlası olmaz.

Şimdi ağalar karar veremiyorum. Boksa başlarsam kas kütlemi kaybeder miyim?
Boks ve vücut geliştirmeyi aynı anda uygulamak nasıl bi fikir? Aynı anda gidersem vg antrenmanları nasıl olmalı?

İşin uzmanlarını yanıtlamaya davet ediyorum.

BOKSÖR OL HACI FENA ADAM DÖVERSİN.

  • eksimeksi  (19.10.18 00:16:22)
Eksimeksi, zaten hayatımda tokatladığım adamın haddi hesabı yok. O yüzden enerji atmak için spor yapıyorum.

  • hz emreyiz  (19.10.18 00:59:15)
HELAL O ZAMAN, KAVGA OLURSA ÇAĞIRABİLİYOR MUYUZ SENİ?

  • eksimeksi  (20.10.18 01:38:43)
3 yıldır bu işin olan biri olduğunu göre matematiğini kendin yapabilirsin gibi
Boks ve türevi sporlar süre bazında en yüksek enerji harcatan sporlardır ve vücudun kendini yenileme süreleri uzun sürer
Vücut geliştirmeye de vakit ayıramazsanız kas kütlesinin azalması normal değil mi?
VG ile yapılan kas hipertrofi merkezli, çok da "doğal olmayan" bir hacimdedir. Maalesef bu çalışma rutininden uzaklaşırsanız kaslar hacim kaybeder
İkisine de önem verirseniz daha fazlası neden olmasın. Bkz. Amerikan güreşi

Not: Herhangi bir uzmanlığım yok fikrimi paylaştım sadece
  • asbe  (20.10.18 01:49:14)